1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. ‘Özgürlük için Basın’ Projesi’nin...

‘Özgürlük için Basın’ Projesi’nin Temel Gazetecilik Eğitimi Erzurum Programı Tamamlandı

Sivil Düşün AB Programı kapsamında Gazeteciler Cemiyeti (Ankara) tarafından yürütülen ‘Özgürlük için Basın’ Projesi’nin 4′üncü eğitim toplantısı Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin(DAGC) ev sahipliğinde Erzurum’da düzenlendi. DSC_0169 (2) Erzurum Barosu konferans salonunda düzenlenen temel gazetecilik eğitim programına Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki ve Erzurum’daki basın mensupları ile üniversitelerin iletişim fakültesi öğrencileri katıldı. DSC_0193 (2)10527652_905516039478603_375024295047377073_n (2) Eğitim toplantısı, proje ekibinden gazeteci Seva Ülman Erten’nin proje tanıtımı ile başladı. Eğitim açılışında konuşan Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Uğur Yavuz, seminerin önemine vurgu yaptı. Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve proje kapsamında kurulan İfade Özgürlüğü ve Basın Etiği Doğu Anadolu Bölgesi Komite Başkanı Feridun Fazıl Özsoy da basın ve ifade özgürlüğünün tam olarak sağlanması gerektiğini ifade etti. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (Ankara) Nazmi Bilgin de “Bu mesleği, anneniz kadar, vatanınız kadar ve bayrağınız kadar sevin. Bu size başarıya götürecektir” dedi. Açılış bölümünün ardından Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi eski Dekanı ve proje kapsamında kurulan ulusal komite başkanı Prof. Dr. Korkmaz Alemdar ‘basın etiği’’, Erzurum Barosu Başkanı Avukat Faruk Terzioğlu ‘basının karşılaştığı güçlükler’, Pusula Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sevda Güneş İncesu ise ‘sosyal medya’,eğitimi verdi. Bir saatlik öğle arasından sonra ise SGK Erzurum İl Müdürü Hulusi Bumin ‘sosyal güvenlik’, Posta Gazetesi Yazarı Necati Serkat Hürkan ‘zaman yönetimi’, Eski TRT Program Yapımcısı Ertürk Yöndem ise ifade ve basın özgürlüğü konularında ders verdi. Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin eğitim programa katkılarından dolayı Baro Başkanı Faruk Terzioğlu’na bir plaket takdim etti. Eğitim programı sonunda katılımcılara Temel Gazetecilik Eğitimi katılım belgesi verildi.    

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content