1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Pi Gençlik Derneği gençlik...

Pi Gençlik Derneği gençlik çalışanlarının katılımını bekliyor

Pi Gençlik Derneği ‘’Yerelde Gençlik Çalışmalarının Güçlendirilmesi için Sivil Toplum Diyaloğu’’ projesi kapsamında gençlik çalışanlarına yönelik bir anket çalışması yürütüyor. Sosyal Politika ve İstihdam Algısı Araştırması 1 Aralık 2021 tarihine kadar Türkiye’deki gençlik çalışanlarının katılımına açık olacak.

Pi Gençlik Derneği Hollanda’dan Stichting Bloom Foundation ortaklığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki ile yürütülmekte olan ‘’Yerelde Gençlik Çalışmalarının Güçlendirilmesi için Sivil Toplum Diyaloğu’’ projesi, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Avrupa Birliği mali desteğiyle uygulanan Sivil Toplum Diyaloğu Programının altıncı dönemi kapsamında hibe desteği almaya hak kazanmıştı.

Yerel Gençlik Dernekleri Ağı (YGDA), Türkiye’deki gençlik çalışanlarının Avrupa Birliği Müktesebatı ve Avrupa Birliği Müzakere Fasıllarından Fasıl-19 kapsamına giren konularda yerel eğitim ve bilgilendirme ihtiyaçlarının tespit etmeyi planlıyor. Bu tespitin yapılması için hazırlanan; Sosyal Politika ve İstihdam Algısı Araştırması 1 Aralık 2021 tarihine kadar Türkiye’deki gençlik çalışanlarının katılımına açık olacaktır.

Yanıtlama süresi yaklaşık 20 dakika olan ankete katılım göstermek için tıklayın.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen proje kapsamında; Türkiye ve Hollanda’da gençlik çalışanlarının Avrupa Birliği Müktesebatı ve Avrupa Birliği Müzakere Fasıllarından Fasıl-19 kapsamına giren konularda yerel eğitim ve bilgilendirme ihtiyaçlarının tespit edilmesi ve giderilmesi planlanlanıyor. Proje hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Skip to content