1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Projem İzmir – Yerelde...

Projem İzmir – Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri başlıyor

İzmir Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Başkanlığı İzmir Temsilciliği, Projem İzmir – Yerelde kapasite geliştirme eğitimlerine başlıyor. Eğitimlerle ilgili Avrupa Birliği Başlanlığı web sitesinde yayınlanan duyuruyu aşağıda bulabilirsiniz:

Not: Sivil Düşün yalnızca duyurunun yaygınlaşmasına destek olmaktadır. Sorularınız için duyuruda yer alan adresle iletişime geçebilirsiniz.

“İzmir Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Başkanlığı İşbirliğinde Düzenlenecek ‘Projem İzmir – Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri’ Duyurusu”

“İzmir Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Başkanlığı İzmir Temsilciliği işbirliğiyle “Projem İzmir – Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri” düzenlenecektir. Eğitimlerin temel amacı, İzmir’deki sivil toplum kuruluşları ve kooperatiflerin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine, proje geliştirme ve yürütme kapasitelerinin artırılmasına, AB mali kaynakları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası kaynaklardan daha etkin bir şekilde faydalanmasına katkı sağlanmasıdır. Projem İzmir Eğitimlerinin hedef kitlesi, İzmir ilinde yerleşik dernek, vakıf ve kooperatiflerdir.

50 kişilik bir gruba yönelik düzenlenecek eğitimler üçer günlük periyotlar halinde 2 ayrı modülde uygulanacak olup, toplam 6 gün sürecektir.

Projem İzmir Eğitimleri katılımcılarının belirlenmesinde “İzmir ilinde yerleşik bir dernek, vakıf veya kooperatifi temsil ediyor olmak” kriteri göz önünde bulundurulacaktır.

1. Modül:11-13 Mart 2019

11 Mart 2019: AB ve İZKA Fon Kaynakları Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Kooperatifçilik

12 Mart 2019: Dernek ve Vakıflar İçin: Kaynak Geliştirme – Gönüllü Yönetimi, Kooperatifler İçin: Kanvas İş Modeli

13 Mart 2019: İhtiyaç Analizi Çalıştayı

2. Modül: 25-27 Mart 2019

25-26-27 Mart 2019: Uygulamalı Proje Hazırlama Eğitimi

Açıklamalar:
 1. Her kuruluştan, en fazla iki temsilci eğitimlere katılım sağlayabilecektir.
 2. Katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
 3. Toplam 2 modülden oluşan eğitimlere tam zamanlı devam ederek verilen uygulamalı çalışmaları tamamlayan katılımcılara “Katılım Belgesi” verilebilecektir.
 4. İzmir Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Başkanlığı, katılım formunda yer alan bilgilerin doğruluğunu teyit etmek amacıyla katılımcılardan ek bilgi/belge talep edebilecektir.
 5. Eğitimlere başvuruda bulunan adayların başvuru formunda belirtilen kuruluşu temsil ettiğine dair daha sonra bir belgelendirme talep edilebilecektir.
 6. Eğitime kabul edilen adaylara eğitim yeri ve diğer konular hakkında e-posta yoluyla bildirimde bulunulacaktır.
 7. İzmir Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Başkanlığı katılımcıların belirlenmesinde deneyim, proje hazırlama becerisi, sektör dağılımı vb. konularda ek kriterler belirleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Başvuru:

Başvurular, yalnızca aşağıda bağlantısı verilen online formun doldurulmasıyla ve en geç 21 Şubat 2019 Perşembe günü saat 17.00’a kadar yapılabilecektir.

Başvuru için: https://tr.surveymonkey.com/r/basvuruformu

Eğitimler hakkında ayrıntılı bilgi için mustafa.ustunel@izka.org.tr adresine e-posta gönderilebilir.”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content