1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. DİHAA desteğiyle yürütülecek ‘Renginin...

DİHAA desteğiyle yürütülecek ‘Renginin Farkına Var’ kampanyası başladı

Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu (AKROMFED) tarafından kurulan Ian F. Hancock Roman Arşiv ve Dokümantasyon Merkezi, Roman toplumuna yönelik ‘Renginin Farkına Var’ adıyla yürütüceği yeni bir kampanyaya başladı. Merkezin AB Türkiye Delegasyonu DİHAA Programı desteğiyle yürüttüğü proje kapsamında başlatılan kampanya, Roman gençleri güçlendirme temasıyla yürütülüyor.

Kampanya kapsamında hazırlanan videoda, Türkiye’de yaşayan ve politik, sosyal ve kültürel alanlarda başarı kazanmış Roman aktivist, politikacı, müzisyen ve sporcular yer alarak özellikle Roman gençlere, imkansızlıklar içinde dahi her şeyi başarmanın mümkün olduğu mesajını verdiler. Özcan Purcu, Cemal Bekle, Hüsnü Şenlendirici gibi isimler katıldıkları kampanya ile “Roman Genç Sıra Sende.” diyor.

Ian F. Hancock Roman Arşiv ve Dokümantasyon Merkezi ile ilgili ayrıntılı bilgi için:

https://www.romacenter.org/tr/

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content