1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. RWI İnsan Hakları Araştırmaları...

RWI İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı başvuruya açıldı

Raoul Wallenberg Enstitüsü-RWI Türkiye Programı, 2017 İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı‘nı başvuruya açtı. Türkiye’de insan haklarının güncel konularıyla ilgili olması beklenen araştırma başvurularının 23 Nisan 2017 günü saat 24.00’a kadar RWI’ya iletilmesi gerekiyor.

RWI Türkiye Programı’nın duyurusu aşağıdadır. Başvuru koşulları ve diğer ayrıntılarla ilgili direkt olarak RWI ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sivil Düşün AB Programı yalnızca duyurunun yaygınlaşmasına destek olmaktadır.

RWI Türkiye Programı duyurusu:

“RWI Türkiye Programı, İnsan Hakları Eğitimi Kapasite Geliştirme Programı kapsamında verilen 2017 İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı (İHAHP) için başvurular başlamıştır.

Türkiye’de insan hakları eğitiminin ve araştırmalarının desteklenmesine yönelik hazırlanan programa, Türkiye’de bulunan üniversitelerde görev alan akademisyenler, eğitimlerini sürdürmekte olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri, ve bağımsız araştırmacılar başvurabilecektir.

Araştırma konularının Türkiye’de güncel insan hakları konuları ile yakından ilişkili olması beklenmektedir. Araştırmanın planlanan süresi en fazla 6 ay olmalı ve tamamlanmış araştırma raporunun ve araştırma ile ilgili makalenin teslim tarihi 29 Aralık 2017 tarihini geçmeyecek şekilde planlanmalıdır. Seçilen her bir araştırma için sağlanacak hibe miktarı maximum 15.000 TL olacaktır.

Başvurular en geç 23 Nisan 2017 Saat 24.00’a kadar elektronik olarak aşağıdaki link aracılığı ile yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapacağınız başvurular dikkate alınmayacaktır.

İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı başvuru koşullarına ve başvuru formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://tr.surveymonkey.com/r/IHAHP2017

Skip to content