1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sabancı Vakfı 2018 dönemi...

Sabancı Vakfı 2018 dönemi hibelerini başvuruya açtı

Sabancı Vakfı kadın, genç ve engellilere yönelik tasarladığı 2018 Hibe Programı’nı başvuruya açtı. Programa 9 Şubat 2018 tarihine kadar başvuru alınacak. Vakfın hibeyle ilgili duyurusu aşağıdadır:

Not: Sivil Düşün AB Programı’nın hibe programıyla doğrudan bağı bulunmamaktadır ve yalnızca programın duyurulmasına destek sağlamaktadır. Sorularınızla ilgili Sabancı Vakfı ile iletişime geçebilirsiniz.

“SABANCI VAKFI HİBE PROGRAMI BAŞVURULARI AÇILDI!”

“Kadın, Genç ve Engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, sivil toplum kuruluşlarının “Eğitim” alanında uygulayacağı projeleri bekliyor. Hibe Programı kapsamında alınacak online başvurular 2 Ocak 2018 itibariyle başlamış olup, 9 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir.

10 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında toplam 137 projeye hibe veren Sabancı Vakfı, 2018 yılı hibe programı çerçevesinde; Kadın, Genç ve Engellilere yönelik “Kaliteli Eğitimin Desteklenmesi”, “Eğitime Erişimin ve Devamın Sağlanması” ve “Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi” amacıyla sivil toplum kuruluşlarından gelecek başvuruları değerlendirecektir.

Başvuru yapacak kurumların projelerinin, kadın, genç ve engellilerin toplumsal hayata katılımlarında maruz kaldıkları ayrımcılıkla mücadele eden, bu çerçevede bu hedef kitlenin eğitim yoluyla güçlenmesini destekleyen çalışmaları kapsaması beklenmektedir.

Kurumların en az bir ortak ile başvurmaları gerekmektedir.

Projelerin en erken 16 Temmuz 2018 itibariyle başlaması, en geç 12 Temmuz 2019 tarihinde son bulması ve temel faaliyetlerinin Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Hibe Programı kapsamında proje başına hibe tutarı en az 50.000 TL, en fazla 200.000 TL olarak belirlenmiştir.

Hibe programı kriterleri hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için 2018 Başvuruları sayfasını, geçmiş yıllarda desteklenen projeleri incelemek için Tamamlanan Projeler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sabancı Vakfı Hibe Programı’na göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederiz.”

Skip to content