1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Sabancı Vakfı Hibe Programı...

Sabancı Vakfı Hibe Programı başvuruları açıldı!

Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, sivil toplum kuruluşlarının eğitim alanında uygulayacağı projeleri bekliyor. Hibe Programına başvurular 4Ocak-10 Şubat  2021 arasında online olarak yapılacak.

14 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında toplam 173 projeye hibe veren Sabancı Vakfı, 2021 yılı hibe programı çerçevesinde; kadın, genç ve engellilere yönelik kaliteli eğitimin desteklenmesi, eğitime erişimin ve devamın sağlanması ile hak temelli yaygın eğitim çalışmalarının desteklenmesi amacıyla sivil toplum kuruluşlarından gelecek başvuruları değerlendirecek.

Başvuru yapacak kurumların projelerinin, kadın, genç ve engelli bireylere yönelik ayrımcılıkla mücadele eden, bu çerçevede bu hedef kitlenin eğitim yoluyla güçlenmesini destekleyen çalışmaları kapsaması gerekiyor. Ayrıca pandemi koşulları nedeniyle projelerin uzaktan eğitimin niteliğinin iyileştirilmesi ve uzaktan eğitime erişimin sağlanmasını destekleyici çalışmalar önermesi bekleniyor.

Kurumların en az bir ortak ile başvurmaları gerekiyor. 

Projelerin en erken 26 Temmuz 2021 itibarıyla başlaması, en geç 25 Temmuz 2022 tarihinde son bulması ve temel faaliyetlerinin Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi de şartlar arasında yer alıyor. Hibe Programı kapsamında proje başına verilecek hibe tutarı en az 100 bin TL, en fazla 300 bin TL olarak belirlendi.

Hibe Programı kriterleri hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için Sabancı Vakfı 2021 Başvuruları sayfasını, geçmiş yıllarda desteklenen projeleri incelemek için Tamamlanan Projeler sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Skip to content