1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Sabancı Vakfı Hibe Programı...

Sabancı Vakfı Hibe Programı başvuruları başladı

Sabancı Vakfı, sivil toplum örgütlerinin kadın, genç ve engellilere yönelik eğitim alanında projelerini desteklemek amacıyla hayata geçirdiği hibe programına başvurular başladı. Hibe Programına başvurular 8 Şubat 2023 saat 17.00’de sona erecek.

Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, sivil toplum örgütlerinin eğitim alanında uygulayacağı projeleri bekliyor. Hibe Programı kapsamında alınacak online başvurular 2 Ocak 2023’te başlayıp, 8 Şubat 2023 saat 17.00’de sona erecek.

16 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında 218 projeye hibe veren Sabancı Vakfı, 2023 yılı hibe programı çerçevesinde; kadın, genç ve engellilere yönelik Nitelikli Eğitim, Eğitime Erişimin ve Devamın Desteklenmesi ile Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi başlıkları altında sivil toplum örgütlerinin gelecek proje başvurularını değerlendirecek.

Başvuru yapacak kurumların projeleri ile nitelikli eğitime eşit erişim, kız çocuklarının eğitime devamı, erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele, haklara dair farkındalık ve güçlenme, bağımsız yaşam ve erişilebilirlik, iklim değişikliği gibi alt temalardan en az birine değinen çalışmalar önermesi bekleniyor.

Kurumların en az bir ortak ile başvurmaları gerekiyor.

Projelerin en erken 17 Temmuz 2023 itibariyle başlaması, en geç 12 Temmuz 2024’te son bulması ve temel faaliyetlerinin Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Toplamda 4,5 milyon TL hibe dağıtılacak program kapsamında proje başına en az 200.000 TL, en fazla 600.000 TL verilecek.

Hibe Programı kriterleri hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayın.

Skip to content