1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Sabancı Vakfı Hibe Programı...

Sabancı Vakfı Hibe Programı başvuruları başlıyor

Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, sivil toplum kuruluşlarının eğitim alanında uygulayacağı projeleri bekliyor. Hibe Programı kapsamında alınacak online başvurular 3 Ocak 2022’de başlayıp, 9 Şubat 2022 saat 17.00’de sona erecek.

15 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında 183 projeye hibe veren Sabancı Vakfı, 2022 yılı hibe programı çerçevesinde; kadın, genç ve engellilere yönelik Nitelikli Eğitim, Eğitime Erişimin ve Devamın Desteklenmesi ile Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi başlıkları altında sivil toplum kuruluşlarından gelecek proje başvurularını değerlendirecek.

Başvuru yapacak kurumların projeleri ile nitelikli eğitime erişim, kız çocuklarının eğitime devamı, erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele, haklara dair farkındalık ve güçlenme, bağımsız yaşam ve erişilebilirlik, iklim değişikliği gibi alt temalardan en az birine değinen çalışmalar önermesi bekleniyor. Kurumların en az bir ortak ile başvurmaları gerekiyor.

Projelerin en erken 18 Temmuz 2022 itibariyle başlaması, en geç 21 Temmuz 2023’te son bulması ve temel faaliyetlerinin Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Toplamda 2 milyon TL hibe dağıtılacak program kapsamında proje başına en az 100.000 TL, en fazla 300.000 TL verilecek.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content