1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Sivil Düşün Samsun’da çevre...

Sivil Düşün Samsun’da çevre örgütleri için Bilgilendirme Toplantısı düzenliyor

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, 7 Aralık 2018 tarihinde Samsun’da çevre hakları ve ekolojik haklar alanında çalışan aktivist ve sivil toplum örgütlerine yönelik Bilgilendirme Toplantısı düzenliyor. Toplantıda yeni dönem destekleriyle ilgili ayrıntılar katılımcılarla paylaşacak.

Sivil Düşün Destekleri tanıtımının yanı sıra, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Çevre ve İklim Değişikliği Sektörü çalışmaları ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ortaklığında öncelikli kimyasallar yönetimine ilişkin yürütülen projeler hakkında bilgilendirme yapılarak sivil toplum örgütleri ile olası işbirlikleri değerlendirilebilecek. Toplantı kapsamında, Karadeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve çevre/ekoloji alanında çalışan sivil toplum temsilcileri, kent konseyleri ve yerel yönetimlerin çevre birimlerinin başvuruları öncelikli olacak.

Bilgilendirme Toplantısında Sivil Düşün’ün çevre hakları alanında sağladığı destekler anlatılacak. Ayrıca, ilerleyen dönemde, kamu-sivil toplum işbirliği ve savunuculuk imkanlarının tartışılacağı Yuvarlak Masa Toplantısı’nın gündemini belirlemek için bir ön tartışma yürütülecek.

Toplantıya katılmak üzere başvuru yapmak için buraya tıklayınız.

Son başvuru: 4 Aralık 2018, saat: 12.00

Not: Başvurusu uygun bulunan katılımcılarla 5 Aralık 2018 günü toplantı bilgileri paylaşılacaktır.

 

Önemli bilgiler:
 • Toplantı tam gün sürecektir.
 • Toplantıya, Samsun dışından katılacak kişilerin ulaşım masrafları Sivil Düşün tarafından karşılanacaktır. Otobüs veya trenle gelenlerin gidiş-dönüş biletlerini organizasyon ekibine teslim ederek geri ödeme almaları gerekmektedir. Uçak ile seyahat edeceklerin biletleri Sivil Düşün tarafından alınacaktır.
 • Yalnızca toplantı günü dönüş imkanı bulamayacak katılımcıların konaklama masrafları Sivil Düşün tarafından karşılanabilecektir. Konaklamalar kamu kaynaklarının verimli kullanılması amacıyla çift kişilik olarak yapılacaktır. Tek kişilik odada konaklamak isteyen konuklar fiyat farkını kendileri ödeyerek gerekli ayarlamaları yapabilir.
 • Şehir içi ulaşım masrafları Sivil Düşün tarafından karşılanmamaktadır.
 • Sivil Düşün tarafından uçak biletleri alınmış ve/veya konaklamasına dair otel rezervasyonu yapılmış katılımcıların mücbir bir sebep olmaksızın toplantıya katılmamaları ve Sivil Düşün’e bilgi vermemeleri durumunda oluşabilecek bilet ücreti/cezai işlemlere dair Sivil Düşün tarafından geri ödeme talep edilecektir. Söz konusu mücbir sebebe dair hastane raporu vb. destekleyici dokümanların Sivil Düşün’e sunulması gerekmektedir.
 • Toplantının program detayları ve toplantı düzenlenecek mekanın bilgileriyle ilgili başvurusu kabul edilen kişilerle iletişime geçilecektir.
 • Toplantı için belirlenen mekanlarda salon kapasitesinin üzerine çıkılması halinde, taban örgütlerinin başvurularına öncelik verilecektir.

Toplantılara katılmadan önce iletmek istediğiniz sorular olduğu takdirde aşağıdaki iletişim adreslerinden Sivil Düşün Teknik Destek Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: yardimmasasi@sivildusun.eu
Facebook: /SivilDusun
Twitter: /SivilDusun
Telefon: 0312 428 05 61- 0312 428 05 62
(Telefonla iletişime geçecek kişilerin Yardım Masası saatlerinde aramaları rica olunur.)

Yardım Masası:

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 09:30 – 12:00 saatleri arasında Yardım Masası’na ulaşarak bilgilendirme toplantılarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Aşağıda belirtilen özel ihtiyaçlarınız için formda yer alan ilgili soruyu yanıtlayabilir ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

 • İşaret dili tercümanı
 • Engelli katılımcılar için şehir içi ulaşım ve/veya refakatçi desteği
 • Çocuklu katılım / kreş hizmeti
 • Vejetaryen, vegan ve/veya sağlık nedeni ile kişiye özel ikram
 • Diğer

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content