1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Sanatsal Üretim Fonu başvuruları...

Sanatsal Üretim Fonu başvuruları devam ediyor

CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı, görsel sanatlar alanındaki sanatçılara yönelik Sanatsal Üretim Fonu çağrısını yayınladı. 25 – 45 yaşları arasında olan, görsel sanatlar alanında çalışan sanatçılar 4 Ekim 2023, Çarşamba günü saat 18:00’e kadar fona başvuru yapabilir.

CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı son açık çağrısını Sanatsal Üretim Fonu için yapıyor. Görsel sanatlar alanında çalışan 25 ile 45 yaşları arasındaki sanatçıların başvurusuna açık olan Sanatsal Üretim Fonu yararlanıcılarına, kültür-sanat alanından veya akademik çevreden yetkin isimlerin danışmanlığında geliştirecekleri eserler için destek veriyor. Böylece, Sanatsal Üretim Fonu’yla desteklenen sanatçılara yeni eserler üretme olanağı sağlanmasıyla birlikte, deneyim paylaşımı, ağ kurma ve sanat dünyasına erişim için alan yaratılması hedefleniyor.

Sadece Türkiye’de ikamet eden 25 – 45 yaşları arasında olan, görsel sanatlar alanında çalışan sanatçılar ve beraber proje üretecek sanatçılardan oluşan gruplar başvuru yapabilir. Sanatsal Üretim Fonu, her proje için maksimum 3.000 avroya kadar destek sağlıyor.

Desteklenecek toplam 15 sanatsal üretimin 10 tanesi, İstanbul, Ankara, İzmir dışındaki diğer şehirlerden yapılan başvurular arasından seçilecek. Program, Ankara, İstanbul ve İzmir’in ötesinde geniş bir coğrafyada sanatçıları odağına alıyor.

Başvuranların, görsel sanat alanında en az 2 yıllık faaliyet geçmişine sahip olmaları bekleniyor. Başvurular, görsel sanatlar alanı içinden resim, çizim, baskı teknikleri, heykel, seramik, fotoğraf, ses, video ve yerleştirme mecralarında bir projeyle veya bu mecralardan birkaçını içeren disiplinlerarası bir işe yönelik olarak gerçekleştirilebiliyor.

Sanatsal Üretim Fonu için başvurular 4 Ekim 2023, Çarşamba günü saat 18:00’de sona erecek.

Fon hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Başvurucuların dikkatine: Destek kalemleri güncelleniyor
Sivil Düşün destekleriyle yapabileceğiniz harcamalar 1 Nisan itibariyle güncelleniyor.

Detaylar için tıklayın.

Skip to content