1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Sen de Anlat Platformu...

Sen de Anlat Platformu kapasite geliştirme eğitimi 23-24 Şubat’ta

Sen de Anlat Platformu, 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde veri yoluyla savunuculuk alanında kapasite eğitimi düzenleyecek. Platformu duyurusunu aşağıda bulabilirsiniz:

Not: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen duyuruda bulunan adreslerden Sen de Anlat Platformu ile iletişime geçiniz.

“Kanada Yerel Girişimler Fonu (Canada Fund for Local Initiatives) desteğiyle Kadın Çalışmaları Derneği’ nin çatısı altında çalışmalarını yürüten Sen de Anlat Platformu “Sen de Anlat Platformunu Yaygınlaştırma ve Kapasite Geliştirme Projesi” kapsamında 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’da Veri Yoluyla Savunuculuk konusunda Kapasite Geliştirme Eğitimi düzenleyecek. Eğitime veri yoluyla savunuculuk yapan veya bu konuda çalışmalar yapmayı planlayan Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Mersin ve Trabzon’dan sivil toplum örgütleri ve aktivistler katılabilir.

Sen de Anlat (sendeanlat.harassmap.org), Mısır’da 2010 yılından beri aktif olan HarassMap adlı platformun Türkiye uzantısı. HarassMap kamusal alanlarda yaşanan cinsel taciz ve cinsel saldırı olaylarının kitle kaynak kullanımı (crowdsourcing) yoluyla haritalandırmasını (crowdmapping) yapan ve tacize maruz bırakılanlara rehberlik etmeyi hedefleyen bir dayanışma platformu. İstasyon TEDÜ’nün desteğiyle Kadın Çalışmaları Derneği çatısı altında yürütülen Sen de Anlat, HarassMap’in çalışmasını Türkiye’ye taşıyarak taciz ve cinsel saldırı konusunda bir dayanışma ve ortak veri zemini olmayı amaçlıyor.

Eğitimin oturum başlıkları;
 • Veri Gazeteciliği ve Açık Veri
 • Kitle Kaynak Kullanımı ve Dijital Topluluk Yönetimi
 • Veri Görselleştirme
 • İstatiksel Araçlar
 • Sosyal Etki Yönetimi
 • Dijital Gönüllü Yönetimi
 • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
 • Kadına Yönelik Şiddet

Ankara dışından gelecek katılımcıların konaklama ve yol masrafları karşılanacaktır. Katılım sağlayacak sivil toplum örgütü veya aktivistlerin eğitime tam katılımları beklenmektedir. Başvuru sonuçları 12 Şubat 2019 Salı günü e-posta yoluyla açıklanacaktır. Başvuru formu için tıklayınız.

Sorularınız için:

https://www.facebook.com/sendeanlatmap

https://twitter.com/sendeanlatmap

https://www.instagram.com/sendeanlatmap/

sendeanlat.harassmap.org

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content