1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sergi: Ingmar Bergman /...

Sergi: Ingmar Bergman / Moda ve Sanat Dünyasına Etkileri

1918 doğumlu İsveçli yönetmen Ingmar Bergman 9 kez Oscar’a aday oldu, 3 filmi En İyi Yabancı Dilde Film Oscar’ını kazandı. Kariyeri 60 yıla yayılan yönetmen bütün dünyada sadece Claire Denis, Martin Scorsese, Takashi Kitano gibi önemli yönetmenleri etkilemekle kalmadı, modern danstan modaya sanatın her dalıyla ilgilenen yaratıcılara ilham kaynağı oldu.

Dünyanın her yerinde kutlanan 100. doğum yılı etkinlikleri çerçevesinde Isveç Enstitüsü, İsveç Büyükelçiliği ve Çankaya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan sergi Türkiye prömiyerini Çankaya Belediyesi, Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde yapıyor.

Sergi, Bergman’ın filmlerinden kamera önü ve arkası görüntüleri yanında yönetmenin tarzı ve estetik bakış açısıyla Marimekko, Whyred, Indigofera gibi büyük moda evlerini ve sanatın her dalındaki yaratıcıları nasıl etkilediğine dair ipuçları ile dolu kaçırılmaması gereken bir hazine gibi. 2 Kasım 2018 Cuma günü saat 18.30’da herkesin katılıma açık bir kokteyl ile açılacak olan Sergi 2 – 17 Kasım 2018 tarihleri arasında gezilebilir.

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content