1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sesinizi Duyurun: Katılım Öncesi...

Sesinizi Duyurun: Katılım Öncesi Mali İşbirliği Aracı 2014-2020 Ülke Strateji Dokümanı’na doğru

Avrupa Birliği, Aralık 2013 sonu ve Ocak 2014 başında sivil toplum örgütlerini Katılım Öncesi Mali İşbirliği Aracı (IPA) 2014-2020 Ülke Strateji Dokümanı konusundaki görüşlerini paylaşmaya davet etmiştir. Bu doküman, 2014-2020 yıllarını kapsayacak Katılım Öncesi Yardım Aracı’nın (IPA) 2. dönemindeki Türkiye-AB mali işbirliğinin fon önceliklerini sektörel bir yaklaşımla ortaya koyuyor. Toplam 84 STÖ, iki yerel (27 Aralık 2013 tarihinde Adana ve 3 Ocak 2014 tarihinde İzmir’de) ve bir ulusal toplantıda (9 Ocak 2014 Ankara’da), ayrıca internet üzerinden yürütülen danışma süreçleriyle 400’ü aşkın görüş bildirmiştir. Programlama sürecinin sonraki aşamaları için son derece değerli bir temel teşkil eden bu görüşlerin Ülke Strateji Dokümanı‘nın son haline yansıtılması için yoğun çalışmalar yürütülmüştür. AB, bu sürecin başarıyla gerçekleştirilmesini sağlayan herkese ve özellikle de danışma toplantılarına katılarak ve/veya görüşlerini internet üzerinden ileterek sürece aktif katılım gösteren STÖ’lere ve aktivistlere teşekkürlerini sunar. İstişarelerin sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content