1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Şiddetsizlik ya da Sessizlik-...

Şiddetsizlik ya da Sessizlik- Kadına yönelik şiddetle mücadelede STÖ dayanışması etkinliği

Katılımcı Gençlik Derneği, Ocak 2016- Ağustos 2017 arasında kadına yönelik şiddet konusunda oluşturduğu Politika Belgesi’ni incelemek ve devamında konuyla ilgili lobicilik çalışmalarını başlatmak üzere sivil toplum örgütlerini (STÖ), düzenleyeceği etkinliğe çağırıyor. 17-18 Mart 2018 tarihlerinde #SivilDüşün desteğiyle İstanbul’da gerçekleşecek etkinlikte 25 STÖ temsilcisi bir araya gelecek.

Derneğin duyurusu ve başvuru detayları aşağıdadır:

“Katılımcı Gençlik Derneği olarak, Ocak 2016 – Ağustos 2017 süresi boyunca gençlerle yerel ve ulusal bazda bir araya gelerek toplantılar gerçekleştirdik. Bu toplantılarda Türkiye’de Kadına Şiddet konusunu ele aldık ve ardından gençlerin önerilerini bir araya getirerek bir politika belgesi oluşturduk.

(Projeye ait detaylı bilgiye : http://siddetsizlikzirvesi.org adresinden ulaşabilirsiniz.)

Bu politika belgesinde toplumsal cinsiyet ve kadın haklarına odaklanarak yapılacak değişikler ile Türkiye’de kadına karşı şiddetin azaltılmasına katkıda bulunacaktır. Tamamen gençlerin fikirlerinden oluşturularak hazırlanan bu belgenin, karar alıcılara gitmeden önce, diğer ilgili STÖ temsilcileri ile gözden geçirilmesi ve katılan STÖ’lerin de desteği ile daha fazla karar alıcı ve politika yapıcıya ulaşmak amaçlanmaktadır.

Yapılacak olan etkinlikle 25 STÖ temsilcisi bir araya gelerek öncelikle Politika Belgesini inceleyecektir. Gençlerin fikirlerinin ana hatlarını değiştirmeden, (gerekiyorsa) ufak değişikler ile metnin karar alıcılara ulaştırılacak hale gelmesine destek olacaklardır. Çalışmanın ikinci kısmında lobicilik faaliyetlerine odaklanılacaktır ve strateji geliştirilecektir. Bu çalışmanın ardından 25 temsilci belgenin ilgililere ulaştırılması için lobicilik çalışmalarını başlatacaklardır.

Etkinlik 17 – 18 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Konaklama masrafları Sivil Düşün AB Programı tarafından karşılanmaktadır. Katılımcıların ulaşım masrafları kendilerine aittir.”

Başvuru Linki: https://goo.gl/forms/QqgEd58qlBOJurPd2Not: Sivil Düşün yalnızca haberin yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://siddetsizlikzirvesi.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Skip to content