1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. SİTAP Kurumsal ve Bireysel...

SİTAP Kurumsal ve Bireysel Üyelik Kabulüne Başladı

2014 yılında Hayata Destek Derneği, Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı (MAG), Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MK) olarak bir araya geldik ve Sivil Toplum Afet Platformu’nun (SİTAP) kurulması için harekete geçtik. Amacımız sıklıkla afetlere maruz kalan Türkiye’de, önemli görevler gerçekleştiren sivil toplum kuruluşları için birlikte hareket edebilecekleri, iletişim kurabilecekleri ve sektörlerine yön verebilecekleri ortak bir platform kurmaktı.

Kısa zaman içinde düzenlediğimiz toplantı ve seminerlerde, çalışma gruplarında ve eğitimlerde sizlerle birlikte konuştuk, tartıştık ve çalıştık. Kuruluşumuzdan bugüne sizlerin de desteğiyle SİTAP ismi, sivil toplum kuruluşları arasında çalışmalarıyla bilinirliğini artırdı ve iletişimini güçlendirdi.

Bu süreç sonunda, SİTAP bugün, İnternet sitesi üzerinden Kurumsal ve Bireysel üyeliklerin kabulüne başladı.

SİTAP’ın bünyesinde yer alan çalışma grupları tarafından içeriği oluşturulan İnternet sitesinin afet öncesi ve sonrasında üye sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçlarına yönelik olması için çalıştık. Bu amaçla oluşturulan sitede kendi etkinliklerinizi duyurabilir, 1K2N Matrisine projelerinizi ekleyebilir, forumlarda diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz. SİTAP ayrıca gelecek yıl içerisinde SAHANA afet yönetim sistemini yerelleştirerek üyelerinin hizmetine sunmak ve ortak bir dijital platform oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Birlikte daha güçlü olduğumuza inanıyoruz ve sizleri Sivil Toplum Afet Platformu’na üye olmaya davet ediyoruz.

Üye olmak için…

Skip to content