1. Anasayfa
  2. /
  3. Yayınlar
  4. /
  5. Sivil Düşler’le üçüncü kez...

Sivil Düşler’le üçüncü kez birlikte

Çevrimiçi bültenimiz Sivil Düşler’le 3. kez beraberiz.

Bu sayıda, desteklediğimiz altı ağ/platformla ilgili haberlerle beraber, 2014 yılı başında desteklenmeye başlayan üç yeni ağ/platformun çalışmalarını yakından tanıyacaksınız. Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı – Kadın Sığınakları ve Dayanışma Merkezleri Kurultayının Güçlendirilmesi, Avrupa-Türkiye Arasıda İyi Örneklerin Paylaşımı; CISST – Türkiye Hapishaneler Enformasyon Ağı ve Uluslararası Çocuk Merkezi – Varolan Çocuk Hakları Ağlarının Güçlendirilmesi, çalışmaları yürüten örgütlerin kendi ağızlarından bültenimize yansıyacak.

Bu sayıda ayrıca, sivil toplumun gelişiminde önemli bir örgütlenme aracı olan ağlar ve platformların önemine iki ayrı yazıda yer verdik. Eurasia Social Change’den Simon Forrester ile sivil toplum örgütleri arasında kurulan ağlar ve platformların ideal yapıları, başarı göstergeleri ve etkileri üzerine röportajımızla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin (STGM), ağlar ve platformların önemini ve STGM’nin kuruluşundan bu yana bu tip yapılara nasıl destek verdiğini anlattığı yazısını da bu sayımızda bulabilirsiniz.

Aktivist Programı ile hayata geçen birbirinden farklı ve renkli çalışmalar da, röportajlarla bültenimizde yer alıyor. Çocuk, emekli, LGBTİ, Roman hakları, vicdani red, çevre ve kentsel dönüşüm bu sayımızda yer verdiğimiz alanlardan bazıları. Bir kez daha, “Her şey bir sivil düşle başladı,” diyor, sizlerin de sivil düşlerinizin gerçekleşmesini diliyoruz.

Bültenimize Issuu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Skip to content