1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Sivil Düşün Başvuruları ile...

Sivil Düşün Başvuruları ile ilgili önemli duyuru

Sivil Düşün Destekleri 2 Ağustos 2019, saat 13:00 itibarıyla başvuruya kısmen kapatılıyor. Sivil Düşün Destekleri yalnızca aşağıda belirtilen özel kotası bulunan alanlardan yapılacak başvurulara açık olacak. Destekler altında tek istisna Hareketlilik ve Ağ Oluşturma kategorisi altında yer alacak ve bu kategoride tüm sivil toplum örgütleri ve aktivistlerin başvuruları alınmaya devam edilecek.

Mevcut dönemi boyunca 1600’ün üzerinde başvuru alan ve hâlihazırda 480 üzerinde çalışmaya destek vermiş olan Sivil Düşün’ün bu destek dönemi Şubat 2020’de sona eriyor.

Başvuruya açık olan destek kategorileri ve özel kotası bulunan alanlar 2 Ağustos 2019, saat 13:00 itibarıyla aşağıdaki gibi şekillenecek:

Sivil Düşün’ün özel kotası bulunan alanları

 • Tüketici hakları
 • Yaşlı hakları
 • Sivil Düşün Desteklerinden sayısal ve oransal olarak daha az faydalanmış şehirler (Adıyaman, Ağrı, Bilecik, Çankırı, Iğdır, Kırşehir, Sivas) STÖ ve aktivistler belirtilen bu illerde faaliyet göstermiyorsa başvuruları kabul edilmeyecektir.

Sivil Düşün destek kategorileri

 • Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği:Tüm sivil toplum örgütleri ve aktivistlerin başvurularına açık olacak. Sadece ulusal ve uluslararası ağ oluşturma ve ulusal, uluslararası sivil toplum işbirlikleri çerçevesinde destek verilecek.
 • Etkinlik/Toplantı Desteği:Yalnızca özel kotası bulunan alanlardan gelecek başvurulara açık olacak.
 • Örgütlenme Desteği:Yalnızca özel kotası bulunan alanlardan gelecek başvurulara açık olacak. Kira desteği talepleri uygun bulunmayacak.
 • İletişim Desteği:Yalnızca özel kotası bulunan alanlardan gelecek başvurulara açık olacak.
 • Savunuculuk ve Kampanya Desteği:Yalnızca özel kotası bulunan alanlardan gelecek başvurulara açık olacak.
Sivil Düşün’ün 5 kategorisiyle ilgili ayrıntılı bilgi, başvuru ve uygulama rehberleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

sivildusun.net/destekler

Başvuru ve uygulama süreci için aşağıdaki bilgileri kullanarak Sivil Düşün Yardım Masası’ndan destek alabilirsiniz:

Sivil Düşün Yardım Masası’na

Skip to content