1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Düşün desteğiyle Dünya...

Sivil Düşün desteğiyle Dünya Seks İşçileri Günü Etkinlikleri

Seks İşçiliği EtkinliğiKırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, Sivil Düşün AB Programı’nın desteğiyle 1 ve 2 Mart tarihlerinde, 3 Mart Dünya Seks İşçileri Günü Etkinlikleri düzenliyor. Etkinlikler, 1 Mart Cumartesi günü saat 15:00’te bizzat seks işçiliği yapanların ve hukukçuların katılımı ile seks işçilerine yönelik gündelik hayatlarındaki ayrımcılık, damgalanma ve şiddet ile ilgili bir panelle başlayacak. Sivil Düşün AB Programı’nın desteği ile gerçekleşecek bu etkinlik, müşteri, çete ve polis şiddetini görünür kılmayı amaçlıyor. Kırmız Şemsiye, iki gün boyunca sürecek panellerle seks işçilerinin gündelik hayatlarında maruz kaldıkları hak ihlallerine odaklanırken, hukukçuların vaka bilgilerini aktarımı ile kamuoyunu hak ihlalleri sonrası adalete erişim mekanizmalarında ortaya çıkan engeller hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.   1 Mart 2014, Cumartesi Panel – Bizi Bu Kanunlar Öldürüyor: Ev Baskınları, Para Cezaları ve Şiddet Panel – “Biz de Varız!”: Erkek Seks İşçileri ve Hak İhlalleri Film Gösterimi – “Asiye Nasıl Kurtulur?” Söyleşi – Yeşilçam Sineması Seks İşçiliğine Nasıl Bakıyor? 2 Mart 2014, Pazar Panel – Şiddetin Göbeğinde Seks İşçileri ve Sağlık(sızlık) Panel – “İşyerimize Dokunmayın!”: Genelevler “Tarih” mi Oluyor? Etkinlikler, Tayfa Kitap Kafe’de gerçekleşecek. Etkinlik ile ilgili sorularınız veya görüşleriniz için 0 312 419 2991 no’lu telefondan veya kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org adresinden Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’ne ulaşabilirsiniz. Tayfa Kitap Kafe Meşrutiyet Mahallesi Selanik Caddesi No: 82/32 Kızılay, Ankara Tel: 0 312 424 1199 E-Posta: info@tayfa.com.tr

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content