1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Düşün desteğiyle Trans...

Sivil Düşün desteğiyle Trans Dayanışma Derneği ” Trans Sohbetler” Kitabı

Trans Dayanışma Derneği’nin Salı sohbetlerini derlediği kitabı yayınlandı. Sivil Düşün’nün destek verdiği 18 toplantı sonrasında oluşturulan kitabın tamamı için > > TDer_TransSohbetler_

Giriş

“Trans sohbetler fikrini en başta düşlerken bu kadar geleneksel hale gelebileceğini tahmin edemiyorduk, her hafta, aralıksız kim toplantılara gelirdi ki?

Ama sonrasında gördük ki 24 hafta aralıksız toplanmıştık, her toplantıya 20-25 kişi katılıyor ve dernek ofisinin küçücük salonu kocaman sohbetlere ev sahipliği yapıyor, çok keyifli, yaşama dair, geçiş sürecimiz ve LGBTİ kimliğimiz etrafında, sanattan modaya, açılmadan LGBTİ kavramlara içimizde kalanları paylaşmamız bizleri güçlendiriyordu. Bir arada olunca, yapayalnız hissettiğimiz hayatta ne kadar sağlam ayakta durabileceğimizi öğrendik, Trans Sohbetler bir çeşit terapiydi bizim için.

Sonrasında bu konuşmalarımızın, geçiş süreci ile ilgili derinlemesine sohbetlerimizin sadece katılımcıları değil derneğe gelemeyen, sohbetlere katılamayan dostlarımızın da güçlenmesine katkıda bulunabilmesi için ve dernek ofisimizin duvarlarını aşarak bir çok kuruma, LGBTİ örgü- tüne, aktiviste, kişiye de ulaşması gerektiğini göz önünde bulundurarak bu kitabı hazırlamayı düşledik, neyse ki imdadımıza ve bu düşümüze Sivil Düşün AB Programı yetişti. Trans Danışma Merkezi Derneği’ni kuruluşundan bu güne destekleyen ve Türkiye’de trans geçiş süreci ile ilgili çalışmaları görünür kılmamızı sağlayan en önemli aktörlerden birisi olan Sivil Düşün AB Programına teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

Trans Sohbetler Kitabı, Trans Danışma Merkezi Derneği’nde gerçekleştirilen Salı sohbetlerinin ve geçiş süreci ile ilgili derinlemesine görüşmelerin derlenmesi sonucu Aras Güngör ve Barış Sulu tarafından yayına hazırlanmıştır. İyi okumalar dileriz.”

   

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content