1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Düşün Haberleri
  4. /
  5. Sivil Düşün destek atölyesi...

Sivil Düşün destek atölyesi şehrinizde: Güçlenip iyileşmek için buluşuyoruz

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, rutin genel destek sürecine geri döndüğü bugünlerde afetten etkilenenlere iyileşme yolculuklarında mütevazi katkılar sunmayı sürdürmek istiyor. 27 Kasım’da Adıyaman ve 28 Kasım’da Hatay’da umutkentlerde gerçekleşecek güçlen, bağlan iyileştir atölyelerine, hakların yararına deprem toparlanma sürecine katkı sunacak fikir ya da çalışmaları olan herkes davetli. Katılım için kayıt formu doldurulması gereken destek atölyeleri için son başvuru tarihi 23 Kasım saat 18.00

Sivil Düşün, hakları yaşatan çalışmalara güç aktarmak için var olan bir program. Bu anlayışla deprem toparlanma sürecine yönelik çabaları hakları uzun vadede koruyup güçlendirecek şekilde teşvik etmek için gayret ismiyle ivedi bir özel destek açmıştı. 21 Mart- 4 Temmuz 2023 tarihleri arasında hayata geçen gayret özel desteği kapandı ancak iyileşmeye duyulan ihtiyaç ve bu ihtiyaca temas etmek isteyen gayretler özellikle de deprem bölgesinde devam ediyor. Sivil Düşün de rutin genel destek sürecine geri döndüğü bugünlerde depremden etkilenenlerin çalışmalarını sürdürürken yararlanabilecekleri ayni katkı ve uzmanlık desteklerini daha iyi anlatmak için atölyeler düzenliyor. 27 Kasım’da Adıyaman ve 28 Kasım’da Hatay’da umutkentlerde gerçekleşecek güçlen-bağlan-iyileştir atölyelerine katılanlar hem fikirlerini başvuruya dönüştürme imkanı yakalayacak hem akıllarına takılanları sorma fırsatı yakalayacak hem de hangi hakları iyileştirmenin daha öncelikli olduğuna dair diğer katılımcılarla beyin fırtınası yapıp yeni bağlantılar kuracaklar.

Olabildiğince çeşitli bir katılımcı profili gözetmek ve verimli bir atölye zamanı deneyimletmek için kontenjanın sınırlı tutulduğu programa başvurmak için kayıt formu doldurmak gerekiyor. Katılımcılar, başvuru formundaki sorulara verdikleri cevaplar ışığında değerlendirilecek. Başvuru için son tarih 23 Kasım 2023, saat 18.00.

Atölyelerde daha verimli çalışabilmek için katılımcıların gelmeden evvel başvuru rehberini incelemeleri ve Sivil Düşün destek kategorilerinden hangisinin ihtiyaçlarına daha doğru yanıt verdiğine dair fikir sahibi olmaları çok önemli.

Bu iki konu, atölyelerde yer alabilmenin ön kriterlerinden.

Atölyeye kayıt bırak

PROGRAM

27 Kasım Adıyaman ve 28 Kasım Hatay

11.00-11.20 merhaba ve tanışma 

11.20-12.30 Sivil Düşün nedir; kimlere, neden ve nasıl destek verir?

Bu bölümde desteklere dair bilgi almanın yanı sıra hak odaklı çalışmanın ne olduğuna değineceğiz; desteklerden faydalanmış olanların deneyimlerini dinleyecek ve sık yapılan hataların üzerinden birlikte geçeceğiz.

12.30-13.30 öğle arası

Öğle molasında diğer katılımcılarla bağlantı kurma fırsatı da yakalayabilirsiniz.

13.30-17.30 fikir ve çalışmaları geliştirmek için mentörluk çalışması ve bağlantı kurma

Katılımcılarımız program destek uzmanlarımızla birebir çalışma yaparak hem başvuru formu doldurmak konusunda güçlenecek hem de çalışmaları için çerçeve oluşturmuş olacaklar. Mentörluk çalışmasını bitirenler ya da sıralarını bekleyenler diğer katılımcılarla bağlantı kurmaya devam edebilecek.

17.30 Kapanış

Skip to content