1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Düşün Haberleri
  4. /
  5. Sivil Düşün Dinliyor: Sivil...

Sivil Düşün Dinliyor: Sivil toplum için #NelerMümkün?

Sivil Düşün AB Programı, yedi yıldır sivil toplum örgütleri ile aktivistlere sunduğu desteği, şimdi aynı inanç ve kararlılıkla daha dinamik ve yenilikçi bir noktaya  taşımayı amaçlıyor. Bunun için size kulak vermek ve destekleri, değişen ihtiyaçlarınızla uyumlu biçimde şekillendirmek için kollar sıvandı.

Sivil Düşün AB Programı, geride bıraktığı üç dönem içinde, Türkiye’nin her ilinden 4250 başvuruyu değerlendirdi, 1130 çalışmaya destek verdi. 5000’den fazla sivil toplum örgütü, platform, ağ, dernek, vakıf, sendika temsilcisi ve aktiviste işbirliği, çalışma ağları kurma, ortak çalışma, ortak öğrenme ve bilgi paylaşımı için alan sundu.

Sivil toplumun yalnızca maddi destekçisi olmakla kalmadı, yol arkadaşı da oldu. Rakamları ciddiye aldı; daha çok insana ulaşmak ve ilham vermeyi öndemsedi fakat aynı zamanda her bir çalışmanın sonuçları daha kalıcı hale gelsin diye uğraşmaktan geri kalmadı. Kendisiyle iletişime geçen her bir STÖ ve aktivistle doğrudan, açık iletişim kurdu. Fon ve uzman bilgisinin yanı sıra, deneyimleri de paylaştı. Bir köşeye çekilip izlemeyi değil, ortak çalışma, paylaşım ve işbirliği içinde herkesin birbirinden öğrendiği bir süreç inşa etmeyi seçti.

Sivil Düşün’ün yolu, yönü değişmedi. Ancak dünya her gün değişiyor; yeni koşullar önümüze yeni zorluklar çıkarıyor, ihtiyaçlar farklılaşıyor. Sivil Düşün AB Programı dördüncü dönemine girerken sivil topluma, ortak kaygı ve gereksinimlerini yeniden sormak, aldığı cevaplarla destek modellerini ilk günden bu yana sadık kaldığı ulaşılabilirlik, esneklik ve işlevsellik çerçevesinde daha dinamik, yenilikçi, etki odaklı hale getirerek birlikte güçlenmeye devam etmek istiyor.

Bu aşamada tekrar Sivil toplumu dinleyerek soruyu size yöneltmek istedik. Peki siz ne istiyorsunuz? Sivil Düşün sizin için ne yapabilir? İmkanınız olsaydı, elinizden gelseydi çalıştığınız alanda nasıl bir etki uyandırmak, bunu hangi araçlarla yapmayı isterdiniz? Sivil Düşün size hangi desteği, nasıl verse daha güçlü hissederdiniz?

İhtiyaçlarınızı, Sivil Düşün AB Programı’nın facebook, twitter, instagram ve linked-in hesaplarında #nelermümkün hashtagi ile paylaşın, dördüncü döneme sizlerin sözüyle şekil verelim.

Skip to content