1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Düşün Haberleri
  4. /
  5. Sivil Düşün yeni imkanları...

Sivil Düşün yeni imkanları anlatıyor: Hevesi ve amacı olanlarla buluşmalar

Sivil Düşün’ün desteklere dair yenilikleri tanıttığı bilgilendirme buluşmaları devam ediyor. Nisan ve Mayıs aylarında online olarak gerçekleşen buluşmalara, toplamda 500’e yakın kişi katılarak yeni imkanlardan nasıl faydalanacağını keşfetti. Hakları koruyup yaşatmak için çalışanların kendi başlarına, ekipleriyle ya da parçası oldukları örgüt adına başvurabilecekleri destekler hakkında akıllara takılan tüm sorulara yanıt veren buluşmalar, önümüzdeki aylarda da devam edecek.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programının hakları yaşatmak yolunda hayata geçen çalışmalara verdiği destekler yenilendi. Salgın nedeniyle geçici olarak kapsam dışı kalan hareketlilik, ağ kurma ve etkinlik organizasyonu faaliyetleri, 22 Nisan 2022 itibarıyla desteklenmeye başladı.

Sende heves ve amaç varsa, biz de imkan ve destek var çağrısıyla, tüm sivil toplumu yeni fırsatlardan faydalanmaya davet eden Sivil Düşün’ün 21 Nisan ve 26 Mayıs’ta düzenlediği bilgilendirme buluşmalarına ilgi yoğundu. Gelişmelerle ilgili ilk ağızdan bilgi almak için bir araya gelen 500’e yakın katılımcı, merak ettikleri soruları Sivil Düşün ekibine birebir yöneltme fırsatı da buldu.

Desteklerin her şeyi hızlıca yoluna koyacak bir sihirli değnek vadetmediği ancak değişim yolunda kurulan düşlerin hayata geçirilmesinde küçük ama etkili katkılar sunduğu ifade edilen buluşmalar, başvuru yapmayı düşünenlere özel mini egzersizlerle başladı. Katılımcıları, hangi alanda nasıl bir değişim düşledikleri, kimlerin hangi ihtiyaçlarına cevap vererek hayatlarını etkilemek istedikleri, bu değişimi hayata geçirmek için ne tür imkanlara ihtiyaç duydukları gibi sorular üzerine düşündürten egzersizlerin ardından, desteklere dair kapsamlı bilgiler paylaşıldı.

Sivil Düşün ekibi, başvuru ve uygulama süreçlerini adım adım ortaya koyarken, yeni imkanları da şöyle açıkladı:

Her ay düzenli olarak gerçekleşmeye devam edecek buluşma takvimi Sivil Düşün web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden duyuruluyor olacak.

Buluşma takvimini takip etmek için tıklayın.

Yeni imkanlar hakkında detaylı bilgi için Başvuru Rehberini inceleyin.

Geçmiş buluşma videolarını izleyin.

Skip to content