1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Düşün Haberleri
  4. /
  5. ‘Sivil Düşün’ün Yolculuğu: 2012-2020’...

‘Sivil Düşün’ün Yolculuğu: 2012-2020’ yayında

Temel sosyal, ekonomik ve kültürel alandaki insan hak ve özgürlüklerinin yanı sıra hayvan ve çevre haklarını da içeren geniş bir çerçevede yer alan çalışmaları 2012 yılından beri destekleyen Sivil Düşün’ün sekiz yıllık yolculuğunu anlatan kitap dijital formatta yayında.

2012 yılında Türkiye’deki aktivistlerin ve sivil toplum örgütlerinin (STÖ) hak temelli çalışmalarını desteklemek amacıyla başlatılan Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın sekiz yıllık yolculuğunu anlatan “Sivil Düşün’ün Yolculuğu: 2012-2020” kitabına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Sivil Düşün; temel sosyal, ekonomik ve kültürel alandaki insan hak ve özgürlüklerinin yanı sıra hayvan ve çevre haklarını da içeren geniş bir çerçevede yer alan çalışmaları destekliyor. Türkiye’nin 81 ilinden 4250 başvuru alan ve şimdiye kadar 1130 çalışmaya destek sağlayan program, sivil toplumun gelişimine katkı sunan konferans, atölye benzeri etkinliklere, aktivist ve STÖ’lerin Avrupa, aday ve komşuluk ülkelerinde çalışma ziyaretleri düzenlemesine, savunuculuk kampanyalarına, STÖ’lerin kendi görünürlüğünü artıracak iletişim faaliyetlerine ve daha birçok aktiviteye katkı sunuyor.

Sivil Düşün, 2014 yılından beri düzenlediği Forumlar, Bilgilendirme, Danışma Kurulu, Danışma ve Eğitim Toplantıları ile Türkiye’nin her ilinden, 5000’den fazla sivil toplum örgütü, platform ve ağ, dernek, vakıf, sendika temsilcisi ve aktiviste işbirliği, çalışma ağları kurma, ortak çalışma, ortak öğrenme ve bilgi paylaşımı için etkin bir platform sundu. Sivil Düşün yalnızca destekleriyle değil, aynı zamanda iletişim çalışmalarıyla da sivil toplum faaliyetlerinin yaygınlaşmasını sağlıyor.

“Sivil Düşün’ün Yolculuğu: 2012-2020” kitabı ile Sivil Düşün’ün sekiz yıl süresince desteklediği çalışmalardan örnekleri yakından tanıyacak, farklı yapıdaki etkinlikler hakkında daha fazla bilgi sahibi olacak ve programın başlangıcından Şubat 2020’de sonlandırdığı üçüncü dönemine kadar geçen dönemdeki yolcuğuna yakından bakma fırsatı bulacaksınız.

Skip to content