1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Sesler Festivali 20-21...

Sivil Sesler Festivali 20-21 Eylül’de İstanbul’da düzenleniyor

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin (STGM) organize ettiği ve geçtiğimiz yıllarda birçok sivil toplum temsilcisini bir araya getiren Sivil Sesler Festivali, 20-21 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenleniyor. STGM’nin hazırladığı festival duyurusunu ve başvuru detaylarını aşağıda bulabilirsiniz:

Not: Festivale ilişkin sorularınızla ilgili STGM ile iletişime geçmek için buraya tıklayabilir ya da sivilsesler@stgm.org.tr adresine yazabilirsiniz.

Sivil Sesler Festivali Duyurusu (STGM)

“Sivil Toplum Sensin: katılım, iyilik, güzellik #Seninsesinde”

“20-21 Eylül’de Sivil Sesler Festivali’nde Buluşalım!”

“Türkiye’den ve Dünyadan farklı tematik alanlarda çalışma yürüten sivil toplum örgüt ve temsilcileriyle Sivil Sesler Festivali’nde buluşuyoruz!

Geçmiş yıllarda Türkiye’den ve Dünyadan sivil toplum aktörlerinin seslerini ve renklerini bir araya getirdiğimiz Sivil Sesler Festivali, 20-21 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul’da Uniq Hall’de düzenlenecek.

Dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Sivil Sesler Festivali’ni bu yıl hem sivil toplum örgütlerinin varoluş sebeplerini yeniden hatırlamak hem de bu varoluşun vazgeçilmez olduğunu hatırlatmak fikri üzerine inşa ediyoruz. Bu yıl Sivil Sesler’de Türkiye’nin dört bir yanından sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle sivil toplumun dünden bugüne yarattığı değişimleri tartışacağız. İçinde yaşadığımız gezegene, ülkeye, topluma, sanata, bilime, şimdiki ve gelecek kuşaklara, kadınlara, gençlere, en zor durumda kalmışlara, gidecek başka yeri olmayanlara sivil toplumun katkılarını değerlendirip, gelecek için potansiyellerini keşfetmeye çalışacağız.

Bunlarla birlikte farklı çalışma alanlarından gelen sivil toplum örgütlerinin deneyimlerini, birikimlerini, çalışmalarını ve hayallerini paylaşabilecekleri çok sesli bir koro olarak hayal ettiğimiz Sivil Sesler Festivali’nde sivil toplum örgütlerinin sesini daha fazla insana duyurmak ve görünürlüklerine de destek olmak istiyoruz.

Sivil toplum örgütlerini de içinde yaşadığımız topluma, geleceğe, kültüre, sanata, eğitime, atmosferdeki ozon molekülüne, toprak altında dinlenen tohuma, kaygısızca dolanan rüzgâra, sokak hayvanlarına eşsiz katkılarını anlamaya ve anlatmaya, görmeye ve göstermeye, duymaya ve duyurmaya davet ediyoruz… Bütün bu katkılar için ise Sivil Toplum Sensin: katılım, iyilik, güzellik #Seninsesinde! Diyoruz.

Festivale katılmak isteyen sivil toplum örgütleri başvuru formunu, buraya tıklayarak 16 Ağustos 2019 Cuma günü saat 17:00’a kadar doldurabilirler. Değerlendirme sonrasında festival katılımcısı örgütlere 2 Eylül Pazartesi günü e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır.

Festivalle ilgili aklınıza takılan sorular için lütfen bakınız.

Danışmak istediğiniz her türlü konu için sivilsesler@stgm.org.tr adresinden e-posta iletebilirsiniz.

Detaylı bilgi için http://www.sivilseslerfest.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.”

Skip to content