1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Sivil Toplum Aracı ve...

Sivil Toplum Aracı ve Medya Programından teklif çağrısı!

Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı 2018-2019 Temel Haklar için Kültür Teklif Çağrısı yayınlandı. Programa başvuru için son tarih 31 Mart 2020.

Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı, 2018-2019 kapsamında Temel Haklar için Kültür (Culture4Fundamental Rights) başlığıyla yeni teklif çağrısını duyurdu. Başvurular için son tarih 31 Mart 2020 Brüksel saati ile 16.00 olarak açıklandı.

Teklif çağrısının küresel hedefi ifade özgürlüğünün, diyaloğun, hoşgörünün, ayrımcılıkla mücadelenin ve bireysel özgürlüklerin teşvik edilmesinin bir aracı olarak kültürel girişimlerin desteklenmesi iken, özel amaçları şöyle sıralandı:
  • Sivil eğitim, kültürlerarası ve dinler arası diyalog, barış için diyalog, farkındalık yaratma kampanyalar vb. yerel ve ülke düzeyindeki eylemlerle etnik, sosyal ve politik kutuplaşmanın temel nedenlerini azaltmaya yardımcı olmak
  • Türkiye’de kültürel anlayışı genişletmek, sosyal uyumu, sürdürülebilir barışı güçlendirmek ve her türlü şiddete karşı mücadele için sivil toplum kuruluşlarının ve kültür enstitülerinin kültürel girişimlerini teşvik etmek.
Hibe kapsamında iki farklı LOT’ta toplamda 5 milyon Avro destek verilmesi planlanıyor.
Lot 1: Kültürel alanda aktif olan STÖ’lerin işleyişlerini güvence altına almak için temel işlevlerine destek
Teklif çağrısı ve başvuruya ilişkin sorular için son başvuru tarihinden 21 gün öncesine kadar DELEGATION-TURKEY-CSF@eeas.europa.eu adresinden iletişime geçilebilecek.
Hibe programına başvurular İngilizce yapılaca. Başvuru sahiplerinin PADOR ve PROSPECT kaydının olması zorunlu turuluyor.  Hibe başvurusunun ayrıntıları ve İngilizce yayınlanan başvuru rehberi için tıklayın. 
Sivil toplum örgütlerinin Avrupa Birliği tarafından desteklenen hibe programlarına başvuru sürecinde Avrupa Komisyonu tarafından kullanılan sistemlere kayıt süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla EU Login ve  PADOR tanıtım ve uygulama videolarına Programın youtube kanalından erişebilirsiniz.
Bu duyuru çağrıya ilişkin bazı temel bilgileri özet olarak içermekte olup, teklif çağrısı başvuru rehberinin ve eklerinin detaylıca incelenmesi gerekmektedir.”
Skip to content