1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Toplum Destek Programı...

Sivil Toplum Destek Programı 3. dönem teklif çağrısı yayınlandı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Destek Programı’nın üçüncü dönem teklif çağrısı yayınlandı. Hibe programına son başvuru tarihi 17 Eylül 2019 saat 17:00. Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yayınlanan çağrı metnini ve başvuru detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Not: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen duyuruda bulunan adresle iletişime geçiniz.

“T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından IPA II-Sivil Toplum Sektörü altında yürütülen Sivil Toplum Destek Programı’nın üçüncü dönem teklif çağrısı 10 Temmuz 2019 tarihinde yayımlanmıştır. Toplam bütçesi 3 milyon Avro olan hibe programı ile sivil toplum kuruluşlarının kurumsal yapılarının, karar alma süreçlerine katılım kapasitelerinin ve ağ kurma becerilerinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Türkiye’den dernekler; vakıflar; dernekler ve vakıfların federasyon ve konfederasyonları ile kar amacı gütmeyen kooperatifler ve AB üyesi ülkelerden kar amacı gütmeyen kuruluşların geliştirecekleri projelere, en az 60 bin avroen fazla 100 bin avro hibe desteği sağlanacaktır.

Hibe programına son başvuru tarihi 17 Eylül 2019 saat 17:00 olup başvuruların Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne yapılması gerekmektedir. Sivil Toplum Destek Programı Üçüncü Dönem Hibe Programı’nın bilgilendirme toplantıları takvimine, başvuru sürecine ilişkin ayrıntılı bilgiye ve başvuru dokümanlarına Başkanlığımız web sayfasından (https://www.ab.gov.tr/51722.html)  ulaşılabilmektedir.”

Skip to content