1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Toplumdan Haberler: Diyarbakırlı...

Sivil Toplumdan Haberler: Diyarbakırlı ve Muğlalı Gençler Anlatıyor…

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Leyla Neyzi yönetiminde disiplinlerarası bir ekip tarafından hazırlanan “Tahayyül ve Karşılaşmalar Arasında: Diyarbakırlı ve Muğlalı Gençler Anlatıyor”websitesi şimdi İngilizce’de ve Kürtçe’de de izlenebiliyor. Bu websitesinde doğuda ve batıda iki ilden 22 gencin geçmişe dair anıları, yaşam deneyimleri, gelecek hayalleri ve Türkiye’nin gündemine dair algı ve yorumlarından kesitler sunuluyor. Websitesinde projeyi anlatan “Karşılaş(ama)malar” adlı film de var. Proje kapsamında websitesine ek olarak “Tahayyül ve Karşılaşmalar Arasında: Diyarbakırlı ve Muğlalı Gençler Anlatıyor” isimli sergi 30 Kasım – 29 Aralık 2012 tarihleri arasında Galata’daki Hamursuz Fırını’nda izleyicilerle buluştu. Nisan 2013’te Leyla Neyzi ve Haydar Darıcı’nın yazdığı “‘Özgürüm Ama Mecburiyet Var’: Diyarbakırlı ve Muğlalı Gençler Anlatıyor” adlı kitap İletişim Yayınları tarafından yayınlandı. “Karşılaş(ama)malar” adlı film, Sibel Maksudyan tarafından hazırlandı.   Detaylı bilgi için, http://gencleranlatiyor.org/english ve http://gencleranlatiyor.org/kurdi   “Karşılaş(ama)malar” filmi: http://www.gencleranlatiyor.org/static/film.html    

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content