SPoD ICC Fellowship programı başlıyor

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) ICC Fellowship programı başlıyor. LGBTİ+ aktivistlerini etkili savunuculuk kampanya becerilerini geliştirmek için çevrimiçi bir dizi özel atölye çalışmasından oluşan programa 31 Mart 2024′ e kadar başvuru yapılabilir.

ICC Fellowship programı, LGBTİ+ aktivistlerini etkili savunuculuk kampanyaları için gereken bilgi ve becerilerle güçlendirmeyi amaçlıyor. Program, katılımcılara kampanya pratiklerini gözden geçirme, birbirleriyle iş birliği yapma, becerilerini geliştirme ve yenilikçi yaklaşım ve stratejileri keşfetme fırsatı sunacak.

Program, 6 ay sürecek bir müfredat ve kendi alanlarında uzman kişiler tarafından yürütülecek çevrimiçin bir dizi özel atölye çalışmasından oluşuyor. Programın sonunda katılımcılar, deneyimli uzmanlardan rehberlik ve mentorluk alırken, öğrendiklerini uygulamaya geçirebilmeleri ve içerik üretebilmeleri için sınırlı bir bütçeye de sahip olabilecekler.

Fellowship programına Türkiye’de kampanya deneyimi olan ya da kampanya yürütmeye ilgi duyan LGBTİ+ aktivistler başvuru yapabilir. Başvuru sahiplerinin Türkiye’de ikamet etmesi veya Türkiye’de LGBTİ+ hakları için çalışma taahhüdü vermesi, LGBTİ+ aktivizmine dair deneyimi olması, kamusal savunuculuk yoluyla değişim yaratma isteğine sahip olması şartları aranıyor.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content