1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Diyarbakır’da Spor ve Toplumsal...

Diyarbakır’da Spor ve Toplumsal Cinsiyet Atölyesi düzenleniyor

Tuşba Genç Gelişim Derneği #SivilDüşün desteğiyle 4-6 Ekim 2019 tarihleri arasında Diyarbakır’da Spor ve Toplumsal Cinsiyet Atölyesi düzenliyor. Derneğin duyurusunu ve başvuru formunu aşağıda bulabilirsiniz:

NOT: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen duyuruda bulunan telefon / e-posta aracılığıyla Tuşba Genç Gelişim Derneği ile iletişime geçiniz.

“Spor ve Toplumsal Cinsiyet Atölyesi-Diyarbakır”

“Bu çalışmada Tuşba Genç Gelişim Derneği’nin odak noktasını oluşturan gençlerin özellikle kadınların üzerinde, toplumun oluşturduğu cinsiyete dayalı birtakım rollerin probleminden yola çıkarak toplumdaki bu rollerin toplumsal cinsiyet eşitsizliğini oluşturan boyutunu, toplumsal cinsiyet eşitliği alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından gençlerle tartışmaya açıp gençlerin genç kimliklerini gölgelemesindeki etkisine çözüm arayışında bulunulacak.

Yapılacak iki günlük atölye çalışmasıyla gençlere- özellikle kadınlara- toplumdaki rolü ve hakları anlatılacak ve üçüncü gün atölye katılımcıları ile izlenecek belgesel ve filmler ile canlı ve somut örneklerle bu konular irdelenmiş olacaktır. Karşılaştıkları sorunlar analiz edilerek sorunlar ortaklaşa fikir birliğiyle çözümlenmeye çalışılacaktır.

Ayrıca bu atölyelere kadın futbol takımlarının temsilcileri ve toplumsal cinsiyet alanında uzman kişiler de katılımda bulunacak ve sorunlara karşı fikirlerini dile getireceklerdir. Bu atölyeye için cinsiyet farkı gözetmeksizin 18-30 yaş arasındaki 30 katılımcı seçilecektir.

Etkinlik yerel bir etkinlik olduğu için şehir dışından gelen katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları kendilerine aittir.

Son başvuru tarihi: 22 Eylül 2019

Etkinlik Zamanı: 4-6 Ekim 2019

Etkinlik Adresi: New Garden Hotel Diyarbakır

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: (+90) 5387364921 numaralı telefon veya info@tusba.org e-posta adresinden Tuşba Genç Gelişim Derneği’ne ulaşabilirsiniz.”

Skip to content