1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. STGM “STÖ Yönetimi Eğitimleri”...

STGM “STÖ Yönetimi Eğitimleri” düzenliyor

STGM, STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında, Aralık ayında 3 farklı kentte “STÖ Yönetimi” eğitimleri düzenleyecek. Detaylar ve başvuru için STGM tarafından yayınlanan aşağıdaki duyuru metnini inceleyebilirsiniz.

NOT: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için STGM ile iletişime geçiniz.

STÖ Yönetimi Eğitimleri Başlıyor

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STGM’nin yürütücüsü olduğu STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında, Aralık ayında üç farklı kentte ve tarihte “STÖ Yönetimi” eğitimleri düzenlenecek.

Ne Amaçlıyoruz?

“STÖ Yönetimi” Eğitimlerinde, STÖ’lerin:

 • yönetim kapasitelerinin gelişimine katkıda bulunmayı;
 • kaynak geliştirme kapasitelerine katkı sunmayı;
 • örgütsel gelişimleri için gerekli temel analiz araçlarını tanıtmayı;
 • yasal yükümlülükleri konusunda bilgilendirmeyi hedefliyoruz.
Ne zaman? Nerede?

“STÖ Yönetimi” eğitimleri aşağıdaki tarih ve illerde gerçekleşecek:

Kimler Başvurabilir?
 • STGM, eğitim çalışmalarında yerelde savunuculuk faaliyetleri yürüten ve kapasite geliştirme ihtiyacı duyan küçük ve orta ölçekli STÖ’lere öncelik veriyor.
 • Eğitim sürecinin etkin ve verimli ilerleyebilmesi için katılımcı sayısı 26-30 kişi aralığında tutulacak.
 • Eğitimlere, hak temelli* çalışma yürüten STÖ’lerden temsilciler başvurabilirler.
 • Eğitimlere her bir örgütü temsilen iki kişi kabul edilecek. Eğitime başvuracak STÖ temsilcilerinden en az birinin cinsiyet kimliğinin kadın olması ve yine en az birinin yönetim kurulu üyesi olması tercih sebebi olacak.
 • Eğitimlerin gerçekleşeceği illere bağlı olarak, hangi illerden başvuru kabul edileceği başvuru çağrılarında yer alacak. Eğitimlere düzenlenen iller dışından katılacak STÖ temsilcilerinin ulaşım ve konaklama masrafları STGM tarafından karşılanacak.

İlk eğitim 11-13 Aralık 2019 tarihleri arasında Van’da düzenlenecek.  Van’da düzenlenecek olan STÖ Yönetimi eğitimine başvurmak için lütfen tıklayınız. 

Eğitim başvuru çağrıları STGM web sitesinden, sosyal medya hesaplarından ve STGM bülteninden takip edebilecek.

STGM e-bültenine üye olmak için lütfen tıklayınız.

Twitter: https://buff.ly/2BGNxKu

Facebook: https://buff.ly/2PKeDcn

Instagram: https://buff.ly/20ZzOFd

LinkedIn: https://buff.ly/32g92gz

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content