1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. 1. Uluslararası Sürdürülebilir Yaşam...

1. Uluslararası Sürdürülebilir Yaşam Kongresi 15-16 Mart’ta Ankara’da düzenleniyor

1. Uluslararası Sürdürülebilir Yaşam Kongresi 15-16 Mart 2019 tarihleri arasında Ankara’da düzenleniyor. Kongrenin duyurusunu aşağıda bulabilir, detayları incelemek için https://www.surdurulebiliryasamkongresi.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Not: Sivil Düşün yalnızca duyurunun yaygınlaşmasına destek olmaktadır. Sorularınız için Sürdürülebilir Yaşam Kongresi web sayfasında bulunan adreslerle iletişime geçebilirsiniz.

“1. Uluslararası Sürdürülebilir Yaşam Kongresi 15-16 Mart 2019 tarihleri arasında Ankara’da düzenleniyor. Kongrede, sürdürülebilir gıda sistemleri, sürdürülebilir yaşam biçimi alışkanlıkları, çevre koruma, toplumun bilinçlenmesinde yaşam boyu öğrenme gibi konular, ulusal ve uluslararası katılımla, alanında uzman bilim insanları, konu ile ilgili kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katkıları ile değerlendirilecek. Sürdürülebilir yaşam biçimine ilişkin örneklerin yer aldığı atölye çalışmaları da kongrenin etkinlikleri arasında.

Kongre sürecinde, katılımcıların, bilimsel çalışma, uygulama ve deneyimlerini paylaşması; farklı disiplinler arasında oluşacak işbirliği ile yeni çalışma alanlarının ve projelerin oluşmasına katkı sağlayacak. Kongrenin ana konu başlıkları; Sürdürülebilirlik kavramı çerçevesinde sağlık, beslenme, tarım, gıda bilimleri, fiziksel aktivite, eğitim, tarım ve güzel sanatlar olarak belirlendi. Kongre dili İngilizce ve Türkçe. Kongre kapsamında sözel ve poster bildiri sunumları yapılacak ve sunumlar, İngilizce ya da Türkçe dillerine yapılabilecek.”

Skip to content