1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Suyun Ölüm Tarihi belgeseli...

Suyun Ölüm Tarihi belgeseli İzmir’de gösteriliyor

Çekimleri ve yaygınlaştırma süreci #SivilDüşün tarafından desteklenen Suyun Ölüm Tarihi belgeseli 10 Aralık Pazar günü saat 19.50’de İzmir’de izleyiciyle buluşacak. Belgesel, Türkiye İnsan Hakları Vakfı- TİHV’in Fransız Kültür Merkezi ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Çalışmaları Topluluğu desteğiyle bu sene sekizincisini düzenlediği İnsan Hakları Film Günleri kapsamında gösterilecek.

Hasankeyf halkının kentsel dönüşüm ve baraj inşa süreçleri karşısında yaşadıklarını, kentin ekoloji mücadelesi tarihini ve Hasankeyf’in güncel durumunu anlatan filmin yönetmeni Ali Ergül ile belgesel gösterimi sonrasında söyleşi yapılacak.

İnsan Hakları Film Günleri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi web sitelerinde bulabilirsiniz: http://www.tihvizm-belgeselfilm.org/

Filmin künyesini aşağıda bulabilirsiniz:

10 Aralık Pazar
Saat: 19.50
Süre: 23′
Yönetmen: Ali ERGÜL
“Yıkmaya, yok etmeye yönelik devlet politikaları için, Tarihi Hasankeyf Şehri ve Dicle Vadisi yok edilmesi gereken alan olarak hep hedefte oldu. 1950’li yıllarda başlayan Ilısu Baraj Projesi’ne karşılık sürdürülen sivil direniş çevre ve tarih mücadelelerine ilham kaynağı oldu. Suyun Ölüm Tarihi belgeseli nehir, vadi ve Hasankeyf’i canlı varlık olarak tanımlayıp kaybolacak olanı göstermeyi amaçlamaktadır.”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content