1. Anasayfa
  2. /
  3. Avrupa Birliği'nden Haberler
  4. /
  5. TACSO 3 sivil toplumu...

TACSO 3 sivil toplumu İnsandan İnsana toplantısına çağırıyor

AB TACSO 3, 25-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında Türkiye’deki sivil toplum örgütlerini Öz Değerlendirme ve Hak Temelli Yaklaşım başlığı altında İnsandan İnsana (P2P) toplantısına davet ediyor. 

AB TACSO 3 Projesi (Batı Balkanlar ve Türkiye’deki Sivil Toplum Örgütleri için Teknik Destek Projesi) Türkiye’deki sivil toplum örgütleri (STÖ’ler) için Öz Değerlendirme ve Hak Temelli Yaklaşım başlığı altında, 25-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında bir toplantı düzenliyor. Online gerçekleşecek buluşmada,  Türkiye ve Batı Balkan ülkelerindeki STÖ’lere, öz-değerlendirmenin iyi uygulamalarını paylaşmaları ve hak temelli uygulamaları benimsemeleri için zemin açmak hedefleniyor.

Öz Değerlendirme ve Hak Temelli Yaklaşım başlıklı üç günlük toplantı, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde ve her gün 10:00-14:30 saatleri arasında (Türkiye saati ile) düzenlenecek. Etkinlik, kendi STÖ’leri veya STÖ ağları içinde katılımcı ve hak temelli bir yönetim yapısı geliştirmeye istekli olan Türkiye’den 70’den fazla STÖ’yü bir araya getirmeyi amaçlıyor. Toplantı ertesinde, yapılan tartışmalar ile öz değerlendirme ve hak temelli yaklaşım geliştirmeye dair iyi uygulama örneklerini derleyen bir sonuç raporu da yayınlanacak.

Toplantıda, katılım ve hak temelli yaklaşımı ana akımlaştırma gibi kavramların kavramsal çerçevesini netleştirmek için açılış konuşmacılarına söz verilecek. Hem panel oturumlarından hem de paralel atölyelerden oluşacak toplantıda, kendi STÖ’leri içinde hali hazırda hak temelli bir öz değerlendirme mekanizması geliştirmiş olan Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Hırvatistan’dan konuk konuşmacılara yer verilecek.

Öz Değerlendirme ve Hak Temelli Yaklaşım başlıklı üç günlük toplantı Türkçe olarak gerçekleştirilecek ve toplantı esnasında simultane çeviri hizmeti sağlanacak.

Başvuru için son tarih 16 Mayıs 2022, Pazartesi, saat 17.00

Toplantıya dair detaylar ve başvuru yapmak için tıklayın.

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content