1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. TACSO 3 Çağırıyor: STÖ’lere...

TACSO 3 Çağırıyor: STÖ’lere Sosyal Etki Analizi Eğitimi

TACSO 3’ün düzenleyeceği Türkiye’deki taban ve yerel sivil toplum örgütlerine yönelik, Sosyal Etki Analizi Eğitim Programı yakında başlıyor. Programa başvurmak için son tarih 26 Ekim.

Avrupa Birliğinin sivil toplum örgütleri (STÖ) için bir teknik destek programı olarak kurguladığı TACSO, üçüncü döneminde eğitim programlarını sürdürüyor. Bunlardan biri olan Sosyal Etki Analizi Eğitimi, Kasım 2021 başında, üç yarım günde gerçekleşecek.

Eğitimle sivil toplum örgütlerine, sosyal etki analizini içselleştirmeleri ve çalışmalarının çıktılarını ölçerken temel göstergeler belirlemelerinde rehberlik sağlamak hedefleniyor.

Türkiye’den 30 kadar sivil toplum örgütünün katılımının planlandığı eğitim programı, sunumlar ve interaktif yöntemleri içerecek.

Program Türkiye’deki sivil toplum örgütleri için online olarak ve Türkçe düzenlenecek.

Eğitime katılacak olan STÖ’ler, AB TACSO 3 Projesi tarafından aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurularak seçilecek:

  • Bölgesel dağılım
  • Tematik alan dağılımı
  • Cinsiyet eşitliği
  • Sosyal etki analizini genel uygulamalarının ayrılmaz bir parçası olarak benimsemeye ilgi duyduğunu ifade eden STÖ’lerin varlığı
  • Taban örgütleri ve yerel sivil toplum örgütlerinin varlığı

Eğitim programını tamamlayan STÖ’lere katılım sertifikası verilecek. Eğitim, 3-5 Kasım 2021 tarihleri arasında her gün, 10.00-14.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Son başvuru tarihi 26 Ekim 2021 saat 17.00 olan program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content