1. Anasayfa
 2. /
 3. Avrupa Birliği'nden Haberler
 4. /
 5. TACSO 3’ten Dijital Araçlar...

TACSO 3’ten Dijital Araçlar ve Bilişim Teknolojileri Eğitimi: Son Başvuru 5 Haziran!

Avrupa Birliği TACSO 3 Programı (Sivil Toplum Örgütleri için Teknik Destek Programı-3) Haziran ayı içinde, Batı Balkanlar ve Türkiye’de “STÖ’lerin Çalışmalarında Dijital Araçlar ve Bilişim/İletişim Teknolojileri” eğitimi düzenliyor. Online eğitim için son başvuru tarihi, 5 Haziran.

Sivil toplum örgütlerini varolan çevrimiçi araçlar ve bu araçlara nasıl ulaşacaklarına ilişkin bilgilendirmek, bilişim/iletişim teknolojilerinin kullanımına dair pratik bilgi ve beceri kazanmalarını sağlamak hedefiyle, düzenlenecek eğitimin, Güney Doğu Avrupa Gençlik Ağı’ndan (South East European Youth Network-SEEYN) alanında oldukça deneyimli bir eğitmen kadrosu tarafından yürütüleceği açıklandı. Başvuruları 5 Haziran 2020 tarihine kadar sürecek olan eğitim programının duyurusu şöyle:

Eğitim programı hedefleri:

 1. Dijital araçlar ve bilişim/iletişim teknolojilerinin kullanımına dair pratik bilgi ve beceri kazandırmak
 2. Dijital araçlar ve bilişim/iletişim teknolojilerinin kullanımına dair uygulamalı deneyim sunmak

Eğitim Programları iki farklı kapsamda organize edilecek;

1) Dijital araçlar ve bilişim/iletişim teknolojileri için bir günlük çevrim içi oturum:

 • Batı Balkan dillerinde ve Türkçe olmak üzere her ülke için ayrı oturumlar şeklinde düzenlenecek.
 • Sivil toplum örgütlerinin farklı dijital araçlar ve bilişim/iletişim teknolojileri ile tanışması ve bu araçların örgütlenme faaliyetleri kapsamında günlük kullanımı (iletişim, koordinasyon, planlama, izleme, insan kaynakları yönetimi v.b.) hakkında bilgi edinmeleri amaçlanıyor.
 • Dijital araçlar ve bilişim/iletişim teknolojileri konusunda kısıtlı bilgiye sahip yerel STÖ’ler ve taban örgütlerine öncelik verilecek.

Dört genel oturum için eğitim takvimi:

2) Dijital araçlar ve bilişim/iletişim teknolojilerinin kullanımı üzerinde üç günlük ileri düzey oturum:

 • İngilizce olarak düzenlenecek.
 • Sivil toplum örgütlerine dijital araçların ve bilişim/iletişim teknolojilerinin kullanımında (çevrim içi eğitim ve öğrenme, promosyon ve kampanya hazırlama) belirli beceri ve yeterlilikleri sağlamayı amaçlıyor.
 • Dijital araçların ve bilişim/iletişim teknolojilerinin kullanımı konusunda temel düzeyde bilgi sahibi olan örgütler (büyük ölçekli örgütler, ulusal ve bölgesel ağlar, servis sağlayıcı örgütler, kapasite güçlendirme desteği sağlayan örgütler, düşünce kuruluşları) hedefleniyor.

Dijital araçların bilişim/iletişim teknolojilerinin kullanımı üzerine üç günlük ileri düzey oturum 29 Haziran Pazartesi ve 1 Temmuz Çarşamba günleri arasında organize edilecek. Eğitim programına 5 Haziran Cuma gününe kadar başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru linki: https://www.surveymonkey.com/r/YSLQZN2.

İleri düzey eğitim programına bir katma değer olarak, eğitim programı aşağıdaki faaliyetlerle desteklenecektir;

 • Mentörlük faaliyetlerini de içeren devam destekleri
 • “Zoom” çevrimiçi platformuna ücretsiz erişim
 • Temel dijital araçlar ve bilişim/iletişim teknolojilerinin kullanımı üzerine tüm ülke dillerinde el kitabı ve rehberler
Skip to content