1. Anasayfa
  2. /
  3. Destekler
  4. /
  5. TAP Vakfı 1 Aralık...

TAP Vakfı 1 Aralık Gençlik Fonu Başvuruları Açıldı!

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın yerel düzeyde gençlik proje ve etkinliklerini destekleme programı TAP Vakfı 1 Aralık Gençlik Fonu başvuruları açıldı. Gençlerin üreme sağlığı alanında hak sahibi bireyler olarak güçlenmesini amaçlayan 1 Aralık Gençlik Fonu başvuruları için son tarih  30 Ekim 2020.

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) 1 Aralık Gençlik Fonu kapsamında, gençlik örgütlerinin ve gruplarının üreme sağlığı, cinsel sağlık, üreme hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilişkili bir çerçevede “güvenli cinsellik” temalı proje ve etkinliklerini destekliyor. Üniversitelerde kayıtlı kulüpler/topluluklar; ulusal veya uluslararası düzeyde çalışan gençlik kuruluşlarının şubeleri/yerel grupları; ulusal veya yerel sivil toplum kuruluşlarının gençlik kolları/grupları; yerel gençlik kuruluşları; kent konseylerinin gençlik yapıları; yerel yönetimlerin gençlik birimleri fon için başvuruda bulunabiliyor.

Fon kapsamında, proje başına en çok 5 bin katkı sağlanacağı duyuruldu. Projelerin bütçelerinin bütünlüklü ve mümkün olan en ekonomik seçenekleri içerecek şekilde planlanması tavsiye ediliyor. Desteklerin doğrudan mali destek şeklinde sunulmayacağı, ilgili mal ve hizmetlerin karşılanması şeklinde verileceği belirtiliyor.

Başvuru için 30 Ekim 2020 tarihine kadar info@tapv.org.tr adresine Gençlik Fonu başlığıyla başvuru formu ve bütçenin eksiksiz doldurulmuş şekilde gönderilmesi gerekiyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content