1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Yeni Medya Belgesellerinde Telif...

Yeni Medya Belgesellerinde Telif Hakları Atölyesi düzenleniyor

Tünel Kültür ve Sanat Derneği, Belgesel Sinemacılar Birliği ile ortaklaşa, 10 Kasım 2019’da “Yeni Medya Belgesellerinde Telif Hakları Atölyesi” düzenliyor. Konuya ilgi duyan herkese açık ve ücretsiz olan atölyeye katılım için info@tunel.org.tr adresine e-posta yollanabilir. Dernek tarafından yayınlanan duyuru metnini aşağıda bulabilirsiniz.

NOT: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için Tünel Kültür ve Sanat Derneği ile iletişime geçiniz.

“Yeni Medya, geleneksel medya alanını dramatik bir şekilde değiştirdi. Gelişen teknolojiyle birlikte yeni medya alanına yönelik üretilen farklı formlardaki belgeseller, izlemenin yerini deneyimlere bırakarak, edilgen kullanıcıyı araştıran, katılım sağlayan bir kullanıcıya dönüştürdü.

Peki sınırları her geçen gün genişleyen bu alanı telif hakları açısından tanımlamak mümkün ve de kolay mı? Haklar açısından yeni medya belgesellerinde gri alanlar nelerdir?

Film kredilerini ve interaktif kredileri hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz? Nasıl bir metodoloji izlemeliyiz?

Yeni medya belgesellerinin fikir aşamasından kullanıcılar tarafından deneyimlenmesine giden süreç boyunca telif hakları envanterini nasıl hazırlamamız lazım?

İnternette karşımıza çıkan içerikleri özgürce kullanabiliyor muyuz? Common Creative içerikler yeni medya belgeseller için ne şekilde kullanılabilir?

Geleneksel görsel-işitsel eserlerin hak sahipleri olan yönetmen, senarist ve müzisyen ve yapımcıların yanında, yeni medya belgeselleri için tasarımcılar ve kod geliştiriciler için yeni bir hak tanımı yapılması gerekiyor mu?”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content