1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Temel İşaret Dili Farkındalık...

Temel İşaret Dili Farkındalık Eğitimi

Parmaklar konuşsun, eller sesiniz olsun! Aktivist Ayşe Kayaoğlu’nun girişimleri ve Sivil Düşün AB Programı desteğiyle 7-8 Kasım 2013 tarihleri arasında Mersin’de Temel İşaret Dili Farkındalık Eğitimi yapılıyor. Bu eğitimle birlikte;  işitme engelli vatandaşların sosyal alanda yaşadığı iletişim sorununun azaltılması, toplumda farkındalık oluşturulması, resmi kurum ve kuruluşlarda işaret dilini bilen ve yetkin kullanan personel bulunmasının sağlanması bekleniyor. Eğitimin içeriği: • Parmak alfabesinin tanıtımı • İnsanlarla tanışma, sayılar- zaman tanıtımı • Günler-aylar-mevsimler, giysiler renklerin tanıtımı • Aile-meslekler, yeme-içme, sağlık, ulaşım-seyahat terimlerinin tanıtımı • Ve bu anlatılanların uygulamalı çalışması yapılacaktır. Eğitim Yeri: Suphi Öner Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü / Mersin Not: Katılımcıların yol ve konaklama masrafları kendilerine aittir. Son Başvuru Tarihi: Başvurular 5 Kasım Salı saat 12:00’a kadar yapılabilecektir. Başvuruların Sonuçlandırılması: 5 Kasım Salı saat 17:00’a kadar katılımcılara bilgi verilecektir. İletişim için: Katılmak isteyen adaylar bilgilerini ayse_kayaoglu@hotmail.com mail adresine gönderebilirler.

 Sivil Düşlerinizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz…

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content