1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. ‘Türkiye Avrupa El Ele:...

‘Türkiye Avrupa El Ele: Sivil Toplum ve Yerel Yönetimler İçin Değişim Programı’ başvuruları başladı

Mekanda Adalet Derneǧi, yerel sorunlar üzerine çalışan Türkiye ve Avrupa Birliği sivil toplum örgütleri arasında kalıcı bir ağ oluşturma amacıyla ‘Türkiye Avrupa El Ele: Sivil Toplum ve Yerel Yönetimler İçin Değişim Programı’ nı başlattı. Programa başvurular için son tarih 21 Ocak 2022.

Türkiye Avrupa El Ele: Sivil Toplum ve Yerel Yönetimler İçin Değişim Programı / THE:PLACE – Turkey Hand in Hand with Europe: Programme for Local Authorities and Civil Society Exchange, çalışma alanlarında anlamlı ve güçlü etki yaratabilmeleri için yerel sorunlar üzerine çalışan Türkiye ve Avrupa Birliği sivil toplum örgütleri arasında kalıcı bir ağ oluşturmayı, aktarım ve etkileşim yoluyla kapasitelerini artırmayı hedefliyor.

MAD – Mekanda Adalet Derneǧi ve ALDA (European Association for Local Democracy) işbirliğinde, the Mercator Foundation (Mercator Vakfı) desteği ile yürütülen Program, ortak tasarlanmış müşterek projelere yönelik özellikle kapasite geliştirme, akran öğrenimi ve işbirlikleri üzerinden yerel kalkınmanın aktörleri olarak STÖ’ler ve yerel yönetimlerin güçlendirilmesini desteklemeyi amaçlıyor.

Türkiye ve AB’de bulunan, uluslararası bir değişim programında yer almayı ve yerellerindeki belediyeler ve büyükşehir belediyeleriyle ilişkilerini güçlendirmeyi isteyen hak temelli sivil toplum örgütleri 21 Ocak 2022 tarihine kadar başvuru yapabilir.

Programın çerçevesinin ve detaylarının konuşulacağı bilgilendirme toplantısı 17 Aralık Cuma günü TR saatiyle 14:00’te gerçekleşecek. Etkinlik Zoom üzerinden yapılacak ve Programa dair bilgi almak ve soru sormak isteyen herkesin katılımına açık olacak. Etkinliğe kayıt olmak için tıklayın.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru formu için tıklayın.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content