1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Türkiye’de Din veya İnanç...

Türkiye’de Din veya İnanç Özgürlüğü ve Cinsiyet Eşitliği Konferansına davetlisiniz

İnanç Özgürlüğü Girişimi 23-24 Mayıs tarihlerinde Türkiye’de Din veya İnanç Özgürlüğü ve Cinsiyet Eşitliği Konferansı düzenliyor. Çevrim içi gerçekleşecek konferansa 22 Mayıs Pazar, 14.00’a kadar kayıt yapılabilir.

İnanç Özgürlüğü Girişimi’nin Türkiye’de Din veya İnanç Özgürlüğü ve Cinsiyet Eşitliği Konferansı, 23-24 Mayıs 2022 tarihlerinde çevrim içi olarak düzenlenecek. Konferansta inanç özgürlüğü ile cinsiyet eşitliğinin kesişiminde yer alan, eğitim, dinî semboller ile kamusal alan, beden politikaları, dinî yorumlar ve Diyanet İşleri Başkanlığı gibi pek çok konu ele alınacak.

Türkiye’de Din veya İnanç Özgürlüğü ve Cinsiyet Eşitliği temasına odaklanan Konferansla, her ikisi de temel uluslararası insan hakları sözleşmelerinde korunan din veya inanç özgürlüğü hakkı ile cinsiyet eşitliğinin kesiştiği noktada ortaya çıkan insan hakları konularını araştırmak ve analiz etmek amaçlanıyor. Ayrıca, konuyla ilgili Türkiye’nin tarihsel, kurumsal ve yapısal sorunlarını tartışmayı ve bu konularda akademide yapılan çalışmaların görünürlüğüne katkıda bulunmak hedefleniyor.

Yedi oturum olarak planlanan ve iki gün sürecek Konferansa 22 Mayıs Pazar, 14.00’a kadar kayıt yapılabilir.

Konferans programını incelemek ve kayıt olmak için tıklayın.

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content