1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. UN Women kadına yönelik...

UN Women kadına yönelik şiddete karşı çağrıya çıktı!

BM Kadına Yönelik Şiddete Karşı Güven Fonu 25. Dönem hibe çağrısı başlattı. BM Güven Fonu, marjinalleştirilmiş kadınlara ve kızlara ve kesişen ayrımcılık biçimlerine maruz kalanlara yönelik şiddeti sona erdirmek için sivil toplum öncülüğünde, talep odaklı girişimler için proje önerilerini bekliyor.

BM Güven Fonu, kesişimsel bir yaklaşım kullanan başvurulara öncelik verecek ve en kırılgan ve marjinalleştirilmiş kadın ve kızlarla (yerli kadınlar ve kızlar, etnik azınlık kadınları ve kızları, LBTIQ+ bireyler, engelli kadınlar ve kızlar, yaşlı kadınlar, ülke içinde yerinden edilmiş kadınlar ve kızlar, mülteciler ve şiddete maruz kalmış kadınlar ve kız çocukları dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) çalışırken “kimseyi geride bırakma” ilkesini uygulayacaktır.

BM Güven Fonu, kadınlar ve kızlar tarafından yönetilen kadın hakları örgütleri, yerel sivil toplum örgütleri, topluluklara başvurularına öncelik veriyor.

Başvuru 25 Kasım 2021 tarihinden itibaren 6 Ocak 2022 tarihileri arasında açık olacak.  Onaylanan başvurular için 50.000 – 150.000 $ arasında hibe verilecek.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Çağrı dokümanı için tıklayın.

Skip to content