1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Üniversite öğrencilerinin iklim değişikliği...

Üniversite öğrencilerinin iklim değişikliği politikalarına entegrasyonu için eğitim düzenleniyor

Küresel Denge Derneği, “Üniversite Gençliği İklim Davasına Sahip Çıkıyor Projesi” kapsamında, Ankara’daki üniversite öğrencilerinin iklim değişikliği politika süreçlerine entegrasyonu üzerine 2 günlük bir eğitim düzenliyor. 16-17 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek eğitimle ilgili duyuruyu aşağıda bulabilirsiniz:

NOT: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın eğitimle doğrudan bir bağı yoktur ve yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için Küresel Denge Derneği ile iletişime geçebilirsiniz.

“Küresel Denge Derneği’nin en yeni etkinliği olan “Üniversite Gençliği İklim Davasına Sahip Çıkıyor Projesi”nin eğitim faaliyeti, 16-17 Şubat tarihlerinde Ankara’da, Birleşmiş Milletler Küresel Çevre Fonu Küçük Destek Fonu’nun (GEF/ SGP https://www.sgp.undp.org/) hibe desteği ve Sistem Düşüncesi Derneği ile ODTÜ Mezunları Derneği ortaklığında ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesislerinde gerçekleştiriyor.

Ankara’da bulunan üniversitelerde öğrenimlerine devam etmekte olan üniversite öğrencilerinden seçilecek katılımcılar iki günlük toplantı boyunca:

 • Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Climate Interactive tarafından geliştirilmiş Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Zirvelerinin (COP) simüle edilmiş hali Dünya İklimi Simülasyonu’na,
 • Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Climate Interactive tarafından sektörler arası iklim müzakerelerini analiz etmek ve tartışmak için geliştirilmiş Dünya Enerjisi Simülasyonu’na,
 • Sistem Düşüncesi araçları ile, küresel ısınma, karbon ayak izi, iklim adaleti, düşük karbon ekonomisi ve 2100 küresel sıcaklık projeksiyonları gibi iklim değişikliği kamuoyunun önemli alt başlıkları üzerine hazırlanmış atölye çalışmalarına,
 • İklim değişikliği ve enerji uzmanlarının konuşmacı olarak katılacağı oturumlara katılım göstereceklerdir.

Proje boyunca yapılacak bütün oturumlar, katılımcılara mezuniyetleri sonrası kariyerlerini iklim değişikliği ile ilgili alanlarda ve yenilebilir enerji sektöründe nasıl şekillendireceğine dair bilgiler verirken; halihazırda kariyerlerini sürdürmekte olan katılımcılar içinse kariyerlerini iklim değişikliği ve yenilenebilir enerji sektörüne nasıl entegre edebilecekleri konusunda ise yönlendirici bilgiler sunacaktır.

Siz de Küresel Denge Derneği’nin üniversite öğrencilerini iklim değişikliği mücadelesinin etkili bir yürütücü gücü yapmayı hedeflediği bu projenin bir parçası olmak istiyorsanız, başvuru formunu en geç 10 Şubat 2019 saat 23:59’a kadar doldurmanız gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen katılımcılar ile 11 Şubat 2019 tarihinde irtibata geçirilecektir.

BAŞVURU KRİTERLERİ:
 • Ankara’da bulunan üniversitelerden birinde lisans, yüksek lisans veya doktora seviyesinde okuyor olmak,
 • İklim değişikliği ve küresel ısınma konusuna ilgili ve bu mücadelede kendi toplumunda farkındalık yaratmaya motive olmak,
 • İklim değişikliği konularında, yenilebilir enerji sektöründe hali hazırda çalışıyor olmak veya mezuniyet sonrasında bu sektörde çalışmaya motive olmak,
 • Temel seviyede İngilizce’ye sahip olmak,
 • Eğitimin bütün aktivitelerine katılmak

Başvuru formu: bit.ly/KDD-IKLIM-BASVURU

Tanıtım videosu: https://youtu.be/MTN9pxfw_aQ

Facebook etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/2225949174318550/

NOT 1: Etkinliğe son başvuru tarihi 10 Şubat 2019 saat 23:59’dur.
NOT 2: Etkinlik ÜCRETSİZ olup, katılımcıların 2 gün boyunca kahve, çay, kuru pasta, ve öğle yemeği masrafları proje bütçesi dahilinde karşılanacaktır.
NOT 3: Eğitim TÜRKÇE dilinde verilecektir.
NOT 4: Eğitim programının bütün aktivitelerinde 2 gün boyunca yer alan katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir.
NOT 5: Projeye bir sivil toplum örgütünü (öğrenci topluluğu, dernek, kent konseyi vs.) temsilen başvuran adayların başvuruları öncelikli olarak değerlendirilecektir.
NOT 6: Etkinlik katılımcı kontenjanı sınırlıdır. Eğitime başvurmak isteyen adayların başvuru formunda bulunan soruları dikkatle ve kapsamlı doldurmaları önerilir.”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content