1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Denizli’de mülteci öğrencilerin okul...

Denizli’de mülteci öğrencilerin okul entegrasyonu için yapılacak çalıştayın başvuruları açıldı

Uluslararası Sanat Eğitimcileri Derneği’nin (USED) #SivilDüşün desteğiyle 20-21 Nisan 2019 tarihlerinde Denizli’de düzenleyeceği “Mülteci Öğrencilerin Okul Entegrasyonu için Psikolojik Danışmanların Sürece Dahil Olması” isimli çalıştay için başvurular açıldı. Derneğin duyurusunu ve başvuru bağlantısını aşağıda bulabilirsiniz:

Not: Sorularınız için lütfen http://used.org.tr/ adresinde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak Uluslararası Sanat Eğitimcileri Derneği (USED) ile iletişime geçiniz.

“Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında kabul edilen ve kısa adı PIDASDO olan “Mülteci Öğrencilerin Okul Entegrasyonu için Psikolojik Danışmanların Sürece Dahil Olması” konulu çalıştay Denizli’de 20 -21 Nisan 2019 tarihlerinde Pamukkale / Karahayıt da yapılacaktır.

Türkiye genelinde PDR öğretmenleri, üniversitelerin PDR bölümü okuyan öğrencileri, mülteci çocuklarla çalışan STÖ’ler ve hak temelli çalışan aktivist gruplar bu çalıştaya davet edilecektir. Bu çalıştay USED (Uluslararası Sanat Eğitimcileri Derneği) koordinatörlüğünde yürütülecektir.

PIDASDO’nun iki temel amacı bulunmaktadır:

  1. Okul psikolojik danışmanlarına verilecek çok kültürlü psikolojik danışma ve hak savunuculuğu eğitimi ile mülteci öğrencilerin okul kültürüne sağlıklı entegrasyonun sağlanması.
  2. Okul psikolojik danışmanları aracılığı ile okul yönetimi ve velilerin mülteci çocuklarla ilgili olumsuz algısını minimal düzeye indirmek ve bu alanda bir farkındalık yaratmak

Çalıştaya katılmak ve çalıştay ayrıntılarına ulaşmak için başvuru formu: https://goo.gl/JBorsn

Skip to content