We the Women değişim için görüşlerinizi bekliyor

Birleşmiş Milletler, kadınların çeşitli küresel meselelere bakış açılarını ve uluslararası toplumun bu meseleleri nasıl ele alabileceğini öğrenmek amacıyla ilk küresel çağda We the Women anketini gerçekleştiriyor. BM dillerinde (İngilizce, Fransızca, Arapça, Çince, Rusça ve İspanyolca) erişilebilir olan bu anket 30 Mart 2024 tarihine kadar doldurulabilecek.

Women Rise for All’un bir parçası olan We the Women kampanyası, dünya kadınlarını geleceğe yönelik küresel çözümlerin şekillendirilmesine dahil etmeye yönelik küresel bir hareket. We the Women kapsamındaki küresel anket, dünyanın dört bir yanındaki kadınların seslerini bir araya getirmeyi amaçlıyor. Kadınların küresel öncelikler ve uluslararası toplumun bunları nasıl ele alabileceğine ilişkin bakış açıları hakkında veri toplarken, kadınların düşüncelerini, kadınlara küresel liderlerin onları nasıl dinleyebileceği ve geleceğin sorunlarını, zorluklarını ve fırsatlarını birlikte ele almaya çalışıyor. Ankette buna ek olarak, kadınların ele aldıkları sorunlar için onları nasıl destekleyebileceği hakkında sorular da yer alıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki kadınların seslerine ulaşmayı hedefleyen anket BM dillerinden (İngilizce, Fransızca, Arapça, Çince, Rusça ve İspanyolca) biriyle yanıtlanabilecek. 30 Mart 2024 tarihine kadar doldurulabilecek anketin sonrasında alınan görüş ve gözlemler, daha sonra kilit karar alıcılarla paylaşılacak ve Eylül 2024’te Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan “Future for Summit” sırasında kabul edilecek “Pact for the Future” deklerasyonunun önemli bir parçasını oluşturacak.

Ankete buradan ulaşabilirsiniz.

Skip to content