1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. “www.cocukhaklariizleme.org”

“www.cocukhaklariizleme.org”

  2007 yılında Avrupa Birliği Komisyonu tarafından sağlanan fonla desteklenen “Çocuk Haklarının Türkiye’de İzlenmesi ve Raporlanması” Projesi, 2009-2010 döneminde websitesinin yenilenmesi ve çocuk haklarının izlenmesi ile devam etmiştir.

(www.cocukhaklariizleme.org)

 2005 yılından bu yana 11 ulusal gazete ve haber ajansında çocuk hakları ile ilgili olarak çıkan haberlerinin derlendiği aylık çocuk hakları haber bültenleri artık bu websitesi üzerinden basın mensupları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, devlet kuruluşları ve hükümetlerarası kuruluşlarda çalışan 2500’ü aşkın kişiye ulaşmaktadır. 2010 yılında, websitesine ek, çocuğa karşı şiddet izleme haritası çalışmaları başlamıştır. Test yayınlarından sonra 2011 yılında kullanıma giren harita, çocukların doğrudan internet üzerinden kendilerine ya da başka çocuklara yönelik şiddet olaylarını raporlamalarını, bu raporlardan çıkan veriler sonucunda, Türkiye haritası üzerinde hangi şiddet olaylarının nerelerde gerçekleştiğini göstermeyi amaçlanmaktadır. Böylece, şiddet olaylarının yaşandığı bölgelere uygun önlemler alınması sağlanacaktır.

(www.cocukhaklariizleme.org/harita)

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content