1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. ‘Bir Arada Yaşam için...

‘Bir Arada Yaşam için Yeni Bir Söylem’ eğitmen eğitimi başvuruları açıldı

Yeni Bir Söylem ve Diyaloğa Doğru projesi kapsamında, 5-8 Aralık 2019’da İstanbul’da eğitmen eğitimi düzenleniyor. Ayrımcılıkla mücadele temasıyla düzenlenecek eğitimin çağrısını ve başvuru detaylarını aşağıda bulabilirsiniz:

Son başvuru: 3 Kasım Pazar, saat 23:59

NOT: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen Hrant Dink Vakfı ‘Yeni bir Söylem ve Diyaloğa Doğru’ projesi ile iletişime geçiniz.

“Yeni bir Söylem ve Diyaloğa Doğru projesi Türkiye’de bir arada yaşama imkanını güçlendirmek için kamu, sivil toplum ve medya sektörleri arasındaki işbirliğini artırarak, Suriyeli mültecilere yönelik ayrımcılığı ve ayrımcı söylemleri sorgulamayı ve farklılıklara saygılı yeni bir dil ve söylemi desteklemeyi amaçlıyor.

Bu amaçla, proje kapsamında 5-8 Aralık 2019’da İstanbul’da ‘Bir Arada Yaşam için Yeni Bir Söylem Eğitmen Eğitimi’ başlıklı bir eğitim düzenleniyor. Bu eğitmen eğitimi, interaktif öğrenmeyi ve deneyimi merkeze alan formel olmayan eğitim metodolojisi ile tasarlandı. Eğitimin programı; insan hakları ilke ve değerleri, ayrımcılık ve ayrımcılıkla mücadele yöntemleri, göç farkındalığı, mülteci hakları, ilkeli habercilik, nefret söylemi ve alternatif söylem konularını içeren oturumların yanı sıra eleştirel düşünme, aktif dinleme ve iletişim, sunum teknikleri gibi katılımcıların eğitmenlik becerisi edinmelerini hedefleyen oturumlardan oluşuyor. Aynı zamanda katılımcılar, hem diğer kurumlardan gelen katılımcıların deneyimlerini dinleme hem de kendi deneyimlerini paylaşma alanı bulacaklar.

Eğitime başvuracak olan adayların, İstanbul, Hatay veya Şanlıurfa’da faaliyet gösteren kamu, medya ve sivil toplum sektörlerinden birinde aktif olarak çalışmaları gerekiyor.

Başvuru koşulları ve diğer teknik detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.”

Skip to content