1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. ‘Yerelde inanç özgürlüğü: Fırsatlar...

‘Yerelde inanç özgürlüğü: Fırsatlar ve engeller’ webinarına davetlisiniz

İnanç Özgürlüğü Girişimi, 17 Ocak Salı günü saat 19.00’da Yerelde inanç özgürlüğü: Fırsatlar ve engeller webinarı düzenliyor. Zoom üzerinden yapılacak etkinliğe 16 Ocak Pazartesi, 10.00’a kadar kayıt yapılabilir.

İnanç Özgürlüğü Girişimi herkesi, 17 Ocak 2023, Salı saat 19.00-20.30 arasında yapılacak, Yerelde inanç özgürlüğü: Fırsatlar ve engeller webinarına davet ediyor.

Yerelde inanç özgürlüğü: Fırsatlar ve engeller webinarında, yerel yönetimlerde inanç özgürlüğünün korunması için atılması gereken adımlar, din veya inanç topluluklarının beklentileri ve ihtiyaçları, yerel yönetimlerin mevcut deneyimleri ve alanda karşılaştıkları engeller tartışılacak. Ayrıca, yerel yönetimler bağlamında din veya inanç özgürlüğünün korunmasının insan hakları açısından izlenmesi için belirlenen bazı göstergeler paylaşılacak.

Webinarda öncelikli olarak İnanç Özgürlüğü Girişimi Proje Koordinatörü Dr. Mine Yıldırım, yerel yönetimlerin din veya inanç özgürlüğü alanındaki yükümlülüklerini insan hakları hukuku perspektifinden ele alacak. Ardından Dr. Erhan Kurtarır, Girişim’in yürüttüğü Yerelde din veya inanç özgürlüğünün güçlendirilmesi çalışmasının arka planına, önemine ve araştırma yöntemi ile yerel yönetimlerde inanç özgürlüğünün güçlendirilmesinin önemine değinecek. Son olarak, çalışmanın raportörlüğünü üstlenen Rümeysa Çamdereli ise inanç toplulukları ve yerel yönetimlerle yapılan toplantıların bulgularını aktaracak.

Etkinliğe dair detaylı bilgi için tıklayın.

 

Skip to content