1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. “Zorunlu Bir Göç Hikayesi:...

“Zorunlu Bir Göç Hikayesi: Eryaman” yayınlandı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, Sivil Düşün AB Programı desteği ile Zorunlu Bir Göç Hikayesi: Eryaman adlı kitabı yayımladı. Kitap Kemal Ördek tarafından hazırlandı.

Dernek tarafından yayınlanan duyuru metnini aşağıda bulabilirsiniz:

Kemal Ördek’in, Eryaman sürecinin mağdurlarından olan trans aktivist Yağmur Arıcan’ın desteği ile 2017’nin ilk yarısında gerçekleştirdiği saha görüşmelerine dayanan kitap, 2006 yılında Ankara’nın Eryaman semtinde yaşayan ve çalışan trans kadın seks işçilerine karşı örgütlenen sistematik linç girişimlerini konu ediniyor.

Eryaman sürecini yaşayan 7 trans kadın ve sürece dair görüşlerini paylaşan avukat ve aktivistlerle gerçekleştirilen röportajların yer aldığı kitap, “unutulan” Eryaman olaylarına dair konunun öznelerinin dilinden mağduriyet ve “hayatta kalma” hikayelerini okuyucu ile paylaşıyor.

168 sayfa olarak basılan “Bir Zorunlu Göç Hikayesi: Eryaman” kitabı, konuya dair detaylı tek tarihi belge olarak okuyucunun dikkatine sunuluyor. “Kentsel dönüşüm”, rant temelli ilişkiler, seks işçiliği, göç ve şiddetin kesişimindeki hikayelerin yer aldığı kitabı Kırmızı Şemsiye’den edinebilirsiniz.

Kitabın basılı veya dijital kopyaları için lütfen Kırmızı Şemsiye’den Tolga Tuneli ile irtibata geçiniz: 0312 419 2991 veya tolga.tuneli@kirmizisemsiye.org

Skip to content