1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Düşün Haberleri
  4. /
  5. 50 şehre özel dönem...

50 şehre özel dönem sona erdi: Destekler yeniden tüm Türkiye’ye açık!

Sivil Düşün’ün yalnızca 50 şehirden başvuru kabul ettiği KonumAtDestekAl özel dönemi sona erdi. Destekler 1 Ekim itibarıyla yeniden, Türkiye’nin tüm şehirlerinden başvurulara açık. Özel dönemde ilettiği başvuruya olumlu dönüş alamayanlar için ise yeni bir fırsat var: Başvuru sahipleri, çalışmalarını içeriksel olarak geliştirmek için uzman desteğinden faydalanabilecek.

AB Sivil Düşün Programının, büyük kaynak ya da imkanları olmasa da yaşadığı yerde değişimi hayal edenler için tasarladığı dört aylık özel destek dönemi sona erdi. 1 Haziran-1 Ekim 2021 tarihleri arasında KonumAtDestekAl çağrısıyla Türkiye’nin yalnız 50 şehrinden başvuruların kabul edildiği bu dönemde, bugüne kadar Sivil Düşün destekleriyle hiç tanışmamış olanlara ulaşılmak hedeflenmişti. Ekimin başlamasıyla bu özel dönem sona ererken, destekler tekrar Türkiye’nin tüm şehirlerinden bireysel ya da bir örgütü temsilen yapılan başvurulara açık hale geldi.

Yeni dönem başlarken Sivil Düşün, dört ay boyunca KonumAtDestekAl çağrısı kapsamında yaptığı başvuru değerlendirmeden geçemeyenler için özel bir fırsat sunacağını duyurdu. Buna göre, 1 Haziran- 1 Ekim 2021 tarihleri arasında ilettiği başvuruya olumsuz cevap alanlar, çalışmalarını değerlendirme kriterleri doğrultusunda iyileştirmek, böylece hem Sivil Düşün destekleri hem de diğer fon kaynakları için başvuruya hazır hale getirmek konusunda kılavuzluk alabilecekler. Sivil Düşün’den uzman desteği talep ederek başvurularını içeriksel anlamda geliştirme şansı yakalayacak olan aktivist ve örgütler, bir sonraki başvurularında destek alma şanslarını artırmış olacaklar. Bu fırsattan faydalanmak isteyen başvuru sahipleri, 21 Ekim ve 4 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleşecek dijital buluşmalara katılarak bilgi almaya çağrılıyor.

Buluşmalara katılmak için tıklayın.

Sivil Düşün desteklerine nasıl başvurulur?

Dört destek kategorisi olan Geliştir, Duyur, Etkile ve Güçlen arasından size uygun olanı seçerek tek adımda başvuru formunu doldurmanız yeterli. Zahmetli hazırlık aşamaları ya da bitmek bilmeyen değerlendirme süreçlerinin olmadığı Sivil Düşün desteklerinde herkes, başvurusuna çok daha kısa sürede dönüş alarak çalışması için hızlıca kolları sıvayabiliyor. Sivil Düşün ekibi, başvuru sahibine tüm süreç boyunca rehberlik ve yol arkadaşlığı da yapıyor.

Desteklere başvurarak yeni beceriler geliştirebilir, söz ve yetki sahiplerini etkileyebilir, sesinizi duyurabilir ya da organizasyonel kapasitenizi güçlendirebilirsiniz.

Kategoriler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Destekler hakkındaki tüm bilgi ve rehberlere ulaşmak için tıklayın.

Sivil Düşün Destekleriyle hakları yaşatmak yolundaki hayallerini gerçekleştirmiş olanların çalışmalarını inceleyin.

Skip to content